U inat Španiji - pobeda Barselone!

Fudbaleri Barselone pobedili su danas sa 3:0 Las Palmas pred praznim stadionom Kamp nou u utakmici 7. kola Primere. Barsa tražila odlaganje, La Liga odbila...

Nikad gori ambijent u Barseloni...

Što na ulicama, gde traje nezakonit referendum za samostalnost Katalonije, zbog kojeg je došlo do sukoba između birača i policije, što na Kamp Nou, čije su kapije, upravo zbog nereda, bile zaključane za meč sa Las Palmasom.

Ipak, Barselona je ovaj tmuran dan ulepšala pobedaom 3:0 (0:0)!
Golove su postigli Serhio Buskets u 49. minutu i Lionel Mesi u 70. i 77. minutu.

Barselona je ovim trijumfom zadržala lidersko mesto u Primeri sa 21 bodom, dok je Las Palmas 17. sa šest.

Barselona je tokom dana od La Lige tražila odlaganje meča, ali je taj zahtev odbijen.

"Pokušali smo da odložimo utakmicu, ali to nije bilo moguće. Mogli su nam biti oduzeti bodovi u slučaju da nismo igrali, tako da smo odlučili da igramo pred praznim stadionom kako bismo celom svetu pokazali da nismo zadovoljni s onim što se dešava", rekao je predsednik Barselone Đordi Bartomeu.

Po poslednjim informacijama, povređeno je 460 osoba, od kojih neke teško, tokom pokušaja španske policije da spreči održavanje referenduma o nezavisnosti Katalonije koje je Ustavni sud zabranio.

Fudbaleri Real Sosijedada i Betisa odigrali su nedelji matine u San Sebastijanu, a konačan rezultat je bio 4:4.

Betis je poveo u šestom minutu golom Antonija Sanabrije, a Sosijedad je preokrenuo golovima Vilijana Hosea u 13. i Mikela Ojarzabala u 26. minutu.

Posle toga Betis je postigao dva gola. Prvo je izjednačio Zuhar Fedal u 28. minutu, a treći gol postigao je Hoakin u 46. Sosijedad je izjednačio golom Ćabija Prijeta u 57. minutu.

Klub iz Sevilje ponovo je poveo u 84. minutu golom Serhija Leona, a dva minuta kasnije konačan rezultat i bod domaćima doneo je Dijego Ljorente.

Betis je nastavio niz od četiri utakmice bez poraza, ali je prekinuo niz od tri pobede, i zauzima četvrto mesto na tabeli sa 13 bodova. Sosijedad je prekinuo niz od tri poraza i osmi je na tabeli sa 10 bodova.