Real "gazio" Sevilju, pa se smilovao!

Real deklasirao Sevilju u 15. kolu Primere - 5:0. Svi golovi postignuti u prvom poluvremenu.

Trebalo je da bude derbi...

Real Madrid i Sevilja su međusobni duel u 15. kolu Primere dočekali izjednačeni na četvrtom mestu. Obe ekipe do okršaja na stadionu "Santjago Bernabeu" sakupile su po 28 bodova.

Umesto drame, kakva je najavljivana s obe strane, publika na najvećem madridskom stadionu, ona naklonjena "kraljevskom klubu, zabavljala se od početka utakmice i nijednog trenutka nije strepela za ishod meča.

Već posle prvog poluvremena Real je stekao ogromnih 5:0, a svaki ozbiljniji napad domaćina u tom peiodu meča završavio se loptom u mreži Sevilje. Madriđani su oduzeli gas u nastavku utakmice i do kraja više nije viđen nijedan pogodak.

Goste je načeo Naćo već u trećem minutu.

Usledio je period od "čak" 20 minuta gde je mreža Serhija Rika bila mirna, a onda je odbrana Sevilje potpuno pukla.

Dobitnik pet "Zlatnih lopti" Kristijano Ronaldo bio je strelac drugog i trećeg gola, koji je postigao iz penala. Portugalac je pogađao u 23. i 31. minutu.

Toni Kros se upisao u 38, a AšrafHakimi u 42.

Devtnaestogodišnji Marokanac ove sezone je četiri puta bio starter u Primeri, dva puta u Ligi šampiona i dva puta u Kupu kralja. Ovo mu je bio prvi gol u dresu Reala.

Domaćin je igrao oslabljen, bez pet igrača koji bi, objektivno, mogli da se nađu u najjačoj postavi: Bejla, Kazemira, Ramosa, Varana i Karvahala.

Real

Sevilja je protiv Liverpula uspela da se vrati posle 0:3 i osvoji bod, a već u narednom meču da napravi preokret protiv Viljareala u gostima, da nadoknadi 0:2 i pobedi 3:2. Potvrda loše forme stigla je u Ligi šampiona, gde je Sevilja osvojila samo bod u Ljudskom vrtu protim Maribora.

Real nastavlja po principu toplo-hladno, odnosno pobeda-remi... Kod kuće beleži trijumfe, a poslednja dva gostovanja, Atletiku i Atletik Bilbau, završena su bez golova.