Niko kao Ronaldo: Stotka u Ligi šampiona

Najbolji igrač Real Madrida u pobedi nad Pari sen Žermenom upisao rekord najelitnijeg evropskog takmičenja

Kristijano Ronaldo pomogao je Realu sa dva pogotka da savlada Pari sen Žermen u prvom meču osmine finala Lige šampiona (3:1), ali se osim u listu strelaca upisao i u istoriju tog takmičenja.

Portugalac je golom iz penala u 44. minutu postao prvi igrač koji je zabeležio 100 pogodaka u Ligi šampiona.

On je pred više od 78.000 navijača na Santjago Bernabeu postigao još jedan gol za šampiona Evrope, u 83. minutu, dok je konačnu pobedu doneo Marselo, četiri minuta pre kraja meča. Za tim iz Pariza jedini pogodak postigao je Rabio u 33. minutu meča.

Kristijano Ronaldo, prvi fudbaler koji je u evrokupovima uspeo da postigne trocifren broj golova, učinio je to na ukupno 158 mečeva.

Ove sezone magičnu cifru od 100 pogodaka u Ligi šampiona mogao bi da dosegne i Lionel Mesi. As Barselone do sada je upisao 97 golova, ali na mnogo manje utakmica od Ronalda – 133.

Ronaldo, zvanično najbolji igrač sveta, nastavio je niz od sedam uzastopnih sezona sa 10 i više postignutih golova u Ligi šampiona, što takođe nikome nije pošlo za nogom pre njega.