Šalke slavio - otkazana žurka na "Alijanc Areni"!

Pogodaka samo nije bilo u Leverkuzenu...

Šalke je danas bio u "win-win" situaciji.

Pobjedom protiv Frajburga bi napravili veliki korak prema drugom mjestu i Ligi šampiona, dok bi sa porazom, ili remijem, i pobjedom Bajerna natjerali najvećeg rivala, Borusiju iz Dortumunda, da Bavarce počasti "špalirom". Mada, ni Bajern nije omiljen u Gelzenkirhenu.

Ipak, od "dva zla" izabranici Domenika Tedeska su izabrali "manje i trijumfom ostali na drugom mjestu na tabeli Bundeslige:

ŠALKE - FRAJBURG 2:0 (0:0)!

"Kraljevsko plavi" su u prvom dijelu bili bolji rival, imali inicijativu ali nisu napravili ozbiljniju priliku. A u drugom poluvremenu ono najvažnije se dogodilo u rasponu od 60. do 65. minuta.

Naime, nakon što je Vinsent Sero nakon polukontre pogodio stativu već u sljedećem napadu Bril Embolo se sapleo i pao u šesnaestercu preko odbrambenog igrača gostiju, a sudija Tobias Štiler je pokazao na bijelu tačku sa koje je siguran bio Daniel Kaliđuri.

Protesti gostiju zbog dosuđenog penala i činjenice da sudija nije ni pomislio da konsultuje VAR se nisu smirivali. Dva žuta kartona je zaradio kapiten Frajburga Nils Petersen, a nakon toga je živce izgubio i trener gostiju Kristijan Štrajh koji je nakon burne rasprave sa sudijom isključen u 65 minutu.

Posao za domaćine je završio Gvido Burgštaler koji je u 72. minutu postavio konačnih 2:0.

Matija Nastasić je proveo svih 90 minuta na terenu u šestoj vezanoj pobjedi Šalkea u Bundesligi.

U ostalim susretima popodnevnog programa Bundesa vrijedi izdvojiti visoku pobjedu Hofenhajma protiv Kelna (6:0), trijumf Lajpciga u Hanoveru, kao i remi Leverkuzena kod kuće protiv Augzburga.