Rumunija zaustavila seriju "zmajića"

Autori mondo.ba Autori Agencije

Omladinska reprezentacija BIH poražena od Rumunije u kvalifikacijama za EP. "Zmajićima" upitan i plasman u baraž.

Selekcija BiH do 21 godine poslije pet vezanih pobjeda doživjela je težak poraz 2:0 na gostovanju u Rumuniji u kvalifikacijama za EP.

Iako on nije bio toliko ubjedljiv, ovim porazom izabranici Vinka Marinovića prepustili su prvo mjesto u Grupi 8 Rumunima koji su ih pobijedili i u Zenici 3:1.

Da stvar bude gora po "zmajiće" Portugal bi eventualnom pobjedom večeras protiv Velsa došao na samo dva boda zaostatka, ali ima i utakmicu manje, pa će se do kraja voditi velika borba za prva dva mjesta.

Golove za Rumuniju postigli su Adrian Petre u 16. i Janis Hadži u 70. minutu.

Rumuni su od početka krenuli potpuno ofanzivno, ali je odbrana bh. tima odolijevala svim napadima do 16. minute kada domaći koriste trenutak nepažnje i preko Petrea dolaze do vodstva.

Nakon primljenog gola mladi bh. nogometaši su u potpunosti preuzeli inicijativu i kontrolu nad utakmicom, ali i pored nekoliko prilika nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Na početku drugog poluvremena nogometaši BiH nastavili su s napadima, ali su ubrzo Rumuni preuzeli igru i preko Petrea i Mana stvorili dvije dobre prilike. U 70. minuti Janis Hadži postiže pogodak iz kornera i praktično rješava pitanje pobjednika.

U posljednja dva kola Rumuni igraju na svom terenu protiv Velsa i Lihtenštajna.

Reprezentaciji BiH do kraja kvalifikacija ostaje još gostovanje Portugalu u oktobru i vjerovatno će se boriti za drugo mjesto i učešće u baražu, u kojem će igrati četiri najbolje drugoplasirane ekipe.