BUNDES: Englezi blistaju - Plea "rešeta"

Hofenhajm je vezao četvrtu pobjedu, ovaj put je pao Augzburg. Alesan Plea "zapalio" Verder "het-trikom" za 13 minuta. Do pobjede došli "fenjeraši", Fortuna iz Dizeldorfa i Štutgart, ali uprkos tome se nisu pomjerli sa dna.

Engleski tinejdžeri blistaju u Bundesligi!

Džejden Sančo (18) je upisao četiri gola i šest asistencija u dresu dortmundske Borusije.
Ali, sjajnu sezonu igra i njegov najbolji prijatelj - Ris Nelson (18) koji je na pozajmici u Hofenhajmu iz Arsenala.

Mladi napadač je postigao pet golova u isto toliko nastupa u Bundesligi.

Ipak, nijedan tako važan kao onaj danas.

Nakon standardno slabijeg prvog poluvremena, ekipa Julijana Nagelsmana je u nastavku zaigrala mnogo bolje i pogotkom Andreja Kramarića stigla do vođstva.

Ali, Alfred Finbogason je po ko zna koji put "vratio" svoj tim u meč.

Islanđanin je izbjegao ofsajd zamku i smireno "bocnuo" loptu preko istrčalog Olivera Baumana i poravnao rezultat u 70. minutu.

Nagelsman je punih 12 minuta čekao prije nego što je sa klupe pozvao Risa Nelsona, a mladi Englez nije gubio vrijeme.

Nakon samo jedne minute u igri pospremio je odbijanac u mrežu gostiju za konačnih:

HOFENHAJM - AUGZBURG 2:1 (0:0)

Odličnu predstavu je pružio Frajburg kada je u prošlom kolu ukrao jedan bod iz "lavlje jazbine" u Minhenu.

Koliko je dobro izgledao tim Kristijana Strajha protiv Bajerna, toliko je danas pred svojim navijačima izgledao loše protiv Majnca koji je na "Švarcvald" stadionu slavio sa rutinskih 1:3.

PLEA "ZAPALIO" VERDER, POBJEDE "FENJERAŠA"

Verder je poražen treći put u nizu u Bundesligi.

Danas je na "Vezer" stadionu slavila Borusija iz Menhengladbaha, a heroj je bio Alesan Plea.

Sjajni Francuz je domaćinima spakovao "het-trik" za 13 minuta. Prvo je bio precizan u 39. minutu, da bi 48. i 52. "ubio" utakmicu.

Plea je prvi igrač Borusije koji je postigao osam golova u 11 utakmica u Bundesligi od Olivera Nojvila koji je to učinio u sezoni 2003/04.

Počasni gol za "zelene" je postigao pomalo zaboravljeni Nuri Sahin.

Do velike pobjede je protiv Herte došla Fortuna iz Dizeldorfa. Novajlija u ligi je vezao šest uzastopnih poraza, ali je danas iskoristio igrača više kojeg je imao od 41. minuta i došao do velike pobjede protiv Herte- 4:1. Do tri boda je došao i Štutgart ali i dalje drži dno tabele, zbog lošije gol razlike od Fortune.