Žalgirisu, ovaj put, izmakao produžetak

Litvanci doživeli i treći uzastopni poraz u Evroligi. "Triler završnica" pripala Himkiju.

Evroliga 9.kolo: Žalgiris – Himki 83:84 Izvor: MN PRESS

Napeto je bilo u Kaunasu do poslednje sekunde i - ispostavilo se - opet tužno po domaće navijače.

Žalgiris je imao napad za produžetak protiv Himkija - treći uzastopni u Evroligi - međutim, Arturas Milaknis nije pogodio "trojku", pa je Brendon Dejvis iz odbitka uspeo samo da ublaži poraz domaćeg tima - 83:84 (26:19, 13:18, 18:21, 26:26).

Neizvesno je bilo od početka utakmice, najveća prednost iznosila je "plus 10", a imao ju je Žaligiris u nekoliko navrata tokom druge četvrtine.

Gosti su vođstvo preuzeli sredijom treće deonice i nisu ga ispuštali do kraja. Tim iz Podmoskovlja predvodio je Aleksej Šved sa 25 poena i 10 asistencija. Džordan Majki je ubacio 20, uz sedam skokova, a Stefan Marković je do pete lične greške stigao da upiše 13 poena (3/6 za tri), tri asistencije, dva skoka i asistenciju. Sve to za 25 minuta na parketu.

Na drugoj stani, najbolji su bili Brendon Dejvis sa 23 poena i 13 skokva, Marius Grigonis sa 13 poena, te Nejt Volters i Aron Vajt sa po 12, s tim da je Vajtu nedostajao jedan skok za "dabl-dabl".

Himkiju je ovo bila treća pobeda, koliko ih ima i Žalgiris.

Gran Kanarija – Bajern Minhen 74:89

TABELA: CSKA 8-1, Real 8-1, Fenerbahče 8-1, Efes 7-2, Armani 6-3, Barselona 6-3, Panatinaikos 5-4, Olimpijakos 5-4 (plej-of), Bajern 4-5, Baskonija 4-5, Himki 3-6, Žalgiris 3-6, Gran Kanarija 2-7, Budućnost 2-7, Makabi 1-8, Darušafaka 1-8.