Novi šok na Grbavici - Široki preskočio Želju!

Fudbaleri Željezničara petim vezanim porazom završili jesenji dio sezone. Bodove sa Grbavice odnio i Široki Brijeg.

Sarajevski Željezničar imao je velike ambicije pred početak sezone, ali na kraju ispostavilo se i katastrofalnu jesen, poslije koje se praktično može oprostiti od titule.

Poslije Zvijezde 09 i Tuzle siti sva tri boda sa Grbavice odnio je i Široki Brijeg.

Željezničar je na svom terenu poražen rezultatom 3:2 i tako nastavio crnu seriju od pet uzastopnih poraza.

Poslije katastrofalne završnice jesenjeg dijela sezone Željezničar je četvrti sa 15 bodova zaostatka za vodećim Sarajevom.

Široki Brijeg ovom pobjedom preskočio je Željezničar i sada je treći sa 30 osvojenih bodova.

Već u drugoj minuti gosti su poveli. Loptu je s lijeve strane ubacio Begonja, a na drugoj stativi volej udarcem gol postiže Marić.

Nakon primljenog pogotka Željezničar je krenuo ofanzivnije, a u devetoj minuti imao je dobru priliku preko Jazvića koji iskosa iz odlične situacije šutira u Bilobrka. Gosti su uzvratili preko Eliomara u 16. minutu koji šutira sa vrha kaznenog prostora, a golman Željezničara Kjosevski sjajno brani.

U 19. minuti je Željezničar je došao do izjednačenja. Veselinović je ubacio sa desne strane, Bilobrk odbio, a Hajdarević natrčao na loptu i pogodio za svoj prvijenac.

No, radost domaćih navijača nije dugo trajala s obzirom na to da je u 28. minuti Široki Brijeg ponovo došao u vodstvo, a strijelac nakon konranapada bio je Begonja.

Do kraja poluvremena Željezničar je imao nekoliko prilika preko Veselinovića, Ramovića, dok su i gosti prijetlili preko Bagarića i Begonja ali se rezultat nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme počelo je pogotkom Željezničara. Ramović je u 49. minuti sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu, a Jazvić pogodio mrežu gostiju za novo izjednačenje.

U nastavku je Željezničar dva puta imao priliku da dođe u vodstvo, preko Jazvića, a kasnije i Krpića, ali bez realizacije.

U 85. minuti sudija je dosudio jedanaesterac za Široki Brijeg, a siguran realizator bio je Eliomar za veliku pobjedu sovje ekipe.