Siti opet pobeđuje i ponovo je lider

Mančester siti savladao Everton na svom terenu i izbio na prvo mesto Premijer lige. Simultanka Gabrijela Žesusa…

Posle poraza od Čelsija prošlog vikenda, Mančester siti je 17. kolu dočekao Everton i trijumfom 3:1 (1:0) se vratio na pobednički kolosek. Ono što je za "građane" još bitnije – ponovo su lideri Premijer lige i u nedelju će navijati za gradskog rivala u velikom derbiju sa Liverpulom.

Siti sada ima 44 boda, dva više od Redsa.

Ekipa Pepa Gavrdiole je do 14 pobede u sezoni došla zahvaljujući neverovatnom Gabrijelu Žesusu, ali i vrlo raspoloženom Saneu. Prvi je davao golove, a drugi samo "pakovao".

Upravo je tamnoputi Nemac namestio prva dva pogotka za Mančester siti. I to oba Gabrijelu Žesusu. Prvo ga je u 22. minutu spojio s protivničkim golom, a 50. je poslao sjajan centaršut, idealan da se Brazilac pokloni i duplira prednost Sitija.

Dominik Kalver-Levin je uspeo samo da smanji rezultat u 65. Međutim, nada Evertona je i definitivno umrla onog trenutka kada je Fernandinjo preuzeo ulogu asistenta i namestio gol Rahimu Sterlingu u 69. minutu.