Mitrović NE DOZVOLJAVA Fulamu da ispadne iz lige!

Bilo je 0:2 na poluvremenu, iako su centimetri dijelili goste od 0:3, a onda... Spektakl na "Krejven kotidžu" u kreaciji srpskog asa: asistencija, gol i gol za potpuni preokret. Bravo, majstore!

Centimetri su dijelili Glena Mareja od het-trika u prvom poluvremenu na "Krejven kotidžu", jer sramotna odbrana Fulama nije pomislila da napadne ni treću upotrebljivu loptu upućenu prema ovom 35-godišnjaku.

Prve dvije je smjestio u mrežu, treća je prošla "tik" pored stative savladanog Serhija Rika.

Klaudio Ranijeri, međutim, nije čekao taj treći zicer da reaguje i koriguje greške koje je napravio u pripremi utakmice sa Brajtonom, već je još u 27. minutu poštedeo američkog defanzivca Tima Rima daljih muka na levom boku. Kada je u svlačionici ostavio i nezainteresovanog Andrea Širlea, i na teren izveo Lusijana Vijeta, sve je bilo spremno za preokret u utakmici koja bi mogla da bude PRESUDNA ako "kotadžersi" do kraja sezone izbore opstanak:

Fulam - Brajton 4:2 (0:2), uz asistencijju Aleksandra Mitrovića za 1:2 i potom dva gola glavom u duelima sa 193 centimetara visokim Šejnom Dafijem i centimetar nižim Luisom Dankom.

ŠTA JE OVO VEČERAS: JUNAJTED STAO, SITI IZGUBIO!

Koliko je Mitrogol važan za klub iz Londona? Napisaćemo samo ovo: Fulam nije izgubio devet puta u posljednje 22 utakmice, a u sedam od tih devet mečeva Srbin je bio ili strijelac ili asistent! Danas, kada je valjalo vraćati se iz dva gola zaostatka, uradio je i jedno i drugo - bravo majstore!

Sve što je do kraja ostalo saigračima je da potvrde zlata vrijednu pobjedu, tek drugu u posljednjih 11 mečeva, što su i uradili - Vijeto se našao na pravom mestu nakon što je Babel divnim udarcem pogodio "samo" stativu, pa je slavlje moglo da počne!

Mitrović je na kraju doživio povredu skočnog zgloba, ali je morao da stisne zube i nastavi, jer je Italijan već bio izvršio sve tri izmjene.

ARSENAL JE VELIKI KLUB: EMILIJANO, ČEKAMO TE!

Fulam: Riko - Odoi, L'Maršon, Rim (od 27. Kerni) - Kristi, Čejmbers, Seri, Brajan (od 77. Sesenjon) - Širle (od 46. Vijeto), Mitrović, Babel.

Brajton: Rajan - Montoja, Dank, Dafi, Bong - Marč, Stivens, Preper, Lokadija (od 72. Knokert) - Gros (od 78. Andone) - Marej.