Remi Borca, nova "golčina" Danilovića

Autori mondo.ba Autori Goran Arbutina

Fudbaleri Borca remizirali 2:2 sa bugarskom Vitošom u trećoj prijateljskoj utakmici u Antaliji.

Borac u Antaliji prijateljska utakmica Borac - Vitoša Izvor: mondo.ba

Banjalučki Borac gubio je 2:1 poslije prokreta Bugara u prvom poluvremenu, ali je Danilović sjajnim lob udarcem donio remi 2:2.

Ni nakon trećeg meča crveno-plavi ne znaju za poraz.

Poslije dvije pobjede, prvo nad Čikzeredom, potom i Ahmatom, fudbaleri Borca remizirali su 2:2 sa bugarskim prvoligašem Vitošom u meču odigranom u sportskom centru Titanik.

Crvenu plavi već u trećem minutu su poveli preko Demira Jakupovića. Prethodno su odlično kombinovali Vranješ i Mojović, a ovaj drugi ubacio je za Jakupovića koji pogađa za 1:0.

Samo pet minuta kasnije Vitoša je mogla do izjednačenja, nakon doduđenog jedanaesterca zbog igranja rukom Runića u svom šesnaestercu.

Ipak, Hristov je sa bijele tačke šutirao pored gola i ostalo je 1:0.

U 20 minutu Kajkut je morao van igre zbog prigovora sudiji, a dozvoljena je izmjena i zamijenio ga je Šikanić.

Bugari su u drugom dijelu prvog poluvremena preuzeli inicijativu i krenuli da redaju prilike.

Prvo je Savatović u 29. minutu morao nogom da brani pokušaj Hristova iz blizine, a u 32. Kupenov sa samo tri-četiri metra šutira preko gola.

Bugari su probili bedem Borca u 38. Minutu pdodorom u šesnaesterac sa desne strane, a nakon povratne lopte mrežu Savatovića pogodio je Lazarov.

VRANJEŠ KAPITEN

Stojan Vranješ odigrao je svoj prvi meč nakon povratka u Borac i zadužio kapitensku traku.

Samo dvije minute kasnije Vitoša je stigla do preokreta, ovoga puta Sadula je ubacio sa lijevog krila, a Kupenov glavom matirao Savatovića.

Drugo poluvrijeme otvorio je dobrom prilikom Vranješ, ali je lopta završila pored gola.

Bugari su imali nešto veći posjed u drugom dijelu, ali je Topolović bio na visini zadatka, kao i odbrana Borca.

Vladan Danilović odigrao je još jednu odličnu utakmicu, a ponovo se upisao u strijelci fantastičnim pogotkom.

Mladi veznjak Borca u 57. minutu osvojio je loptu ispred šesnaesterca protivnika, a zatim odlično lobovao golmana za konačnih 2:2.

Do kraja je bilo tek nekoliko poluprilika, ali se mreže nisu tresle.

SASTAVI:

BORAC: Savatović, Si. Dujaković, Ćosić, Bajić, Runić, Milutinović, Danilović, Vranješ, Kajkut, Mojović, Jakupović. Još su igrali: Topolović, Arsić, Lekanić, Žeravica, Zarić, Batar, Kujundžić, St. Dujaković, Popović.

VITOŠA: Vasilev, Gjonov, Milčev, Kubenov, Popev, Sadula, Kotev, Lazarov, Hristov, Milev, Dolapčiev.

Još su igrali: Georgiev, Uzunov, Bonev, Stojanov, Kutev, Petrov.