Kepa se vratio i neutralisao Mitra

Španac sjajnim odbranama u dva navrata sprečio srpskog reprezentativca da se upiše u strelce. Time i sačuvao pobedu Čelsija.

Još jedna pobeda Čelsija protiv gradskog rivala u samo nedelju dana. Posle Totenhema, savladan je i Fulam - 2:1 (2:1).

Iako se ispostavilo da je konačan rezultat postavljen već u prvom poluvremenu, daleko od toga da nije bilo uzbudljivo do poslednjeg trenutka. Čak je viđen i pogodak za izjednačenje u nadoknadi, ali se Rajan Sesenjon, ipak, nalazio u ofsajd poziciji pa je i poništen.

Na semofaru su tako ostali upisani samo Gonzalo Iguain (21. minut) i Žoržinjo (31), odnosno Čejmbejrs (28) za domaći tim.

Pre toga, povratnik među stative posle utakmice "hlađenja" zbog skandaloznog ponašanja kada je odbio da bude zamenjen, Kepa je maestralnom intervencijom odbranio udarac glavom Aleksandra Mitrovića iz trka, a bio je uspešniji od našeg napadača i posle sjajnog voleja u 27. minutu.

Za razliku od Mitrovića, precizni u šutevima iz prve bili su protivnički igrači. Iguain je efikasno završio akciju Vilijana i Aspilikuete, dok je Žoržinjo maestralno plasirao loptu u dalji gornji ugao sa ivice kaznenog posle dodavanja Edena Azara, koji je prethodno na sebe navukao trojicu igrača Fulama.

Ovom pobedom Čelsi je ostavio Mančester junajted i Arsenal da strepe, pošto londonski "plavci" imaju utakmicu manje od pomenutih rivala sa kojima se bore za četvrto mesto i direktan plasman u Ligu šampiona, dok je Fulam iz kola u kolo sve bliži i definitivnom ispadanju iz lige...