Barselona je šampion!

Na Kamp Nou se večeras slavi 26. titula u istoriji Barselone. Za trofej je bila dovoljna pobeda protiv Levantea u 35. kolu Primere.

Od večeras je Barselona novi-stari šampion Španije – 26. put u istoriji kluba!

Iako Atletiko Madrid ima teoretske šanse da po broju osvojenih bodova sustigne Katalonce u preostala tri kola, Barsa ima bolji skor u međusobnim duelima (1:1 u Madridu i 2:0 na Kamp Nou).

Novu titula, osmu u poslednjih 11 sezona (Real je bio prvak 2012. i 2017, a Atletiko 2014), potvrđena je u subotu uveče pobedom protiv Levantea 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je rezervista Lionel Mesi, kome je to bio 34. pogodak u sezoni. O njegovoj suverenosti na prvom mestu liste strelaca posle odlaska Kristijana Ronalda u Italiju, govori i podatak da su drugoplasirani Karim Benzema iz Reala i Mesijev klupski drug, Luis Suarez – postigli po 21.

Mesi nije igrao od početka utakmice, već ga je Ernesto Valverde u igru ubacio na početku drugog poluvremena.

I ponovo je omaleni Argentinac bio spasilac, a publiku je bacio u trans majstorijom u 62. minutu, kada je zvanično prekinuto mučenje Barselone protiv "davljenika". Nakon karambola u kaznenom prostoru gostiju iz Valensije, lopta je stigla do Artura Vidala, koji ju je vratio u šesnaesterac, pravo do Mesija, usledio je perfektan "lažnjak" i pogodak u metu.

Taj gol bio je dovoljan za početak velikog slavlja na prepunom Kamp Nou.

Levante ostaje na 15. mestu sa 37 bodova, koliko ima Selta na 16. Valjadolid ima 35 bodova, a odnah ispod njega je Đirona u "crvenoj zoni" sa 34 boda i utakmicom manje.