Borac ODLIČAN protiv učesnika kvalifikacija za LŠ!

Fudbaleri Borca sa ubjedljivih 3:0 u pripremnoj utakmici savladali Sutjesku iz Nikšića, učesnika kvalifikacija za Ligu šampiona. Pogledajte sve golove!

Prijateljska utakmica - Borac - Sutjeska Nikšić 3-0 VIDEO golovi Izvor: MONDO-FK Borac

Izabranici Branislava Krunića odlično su se predstavili u prvoj utakmici na pripremama u Zlatiboru.

Banjalučki Borac odigrao je odličan meč i sa ubjedljivih 3:0 savladao Sutjesku iz Nikšića.

Od samog starta crveno-plavi su krenuli sa presingom i to im se isplatilo već u petom minutu. Novajlija u dresu Borca, mladi Dejan Bosančić presjekao je jednu loptu i proigrao Demira Jakupovića koji je zatresao mrežu za vođstvo 1:0.

Deset minuta kasnije bilo je već 2:0, nakon što je Saša Kajkut pogotkom krunisao sjajnu akciju svog tima, odnosno asistenciju Stojana Vranješa.

Bio je to rezultat prvog poluvremena, a početkom nastavka Vladan Danilović je pogodio za, kasnije će se ispostaviti konačnih Borac - Sutjeska 3:0.

Borac - Sutjeska 3-0
Izvor: YouTube-Dejan Kondić

Najbolju šansu za šampiona Crne Gore imao je Nedić u 63. minutu kada je glavom šutirao tik pored lijeve stative Trkuljinog gola.

U 75. minutu arbitar Vitić opravdano je poništio gol Sutjeske zbog ofsajda.

Zanimljivo Borac je na ovoj utakmici imao četiri kapitena - Vranješa, Kajkuta, Danilovića i Radulovića.

Borac 3. jula igra dvije prijateljske utakmice, protiv Spartaka iz Subotice i Napretka iz Kruševca.

Stadion: Švajcarija. Gledalaca: 400. Sudija: Miloš Vitić (Užice). Žuti kartoni: Bosančić i Runić (Borac); Marković (Sutjeska). Strelci: Jakupović u 5, Kajkut u 15 i Danilović u 48. minutu.

BORAC: Lučić, Dujaković, Ćosić, Runić, Arsić, Vranješ, Danilović, Bosančić, Kajkut, Jakupović, Crnov.

Igrali su još: Trkulja, Ziljkić, Radulović, Marković, Lekanić, Čavić, Aničić, Račić, Turanjanin. Trener: Branislav Krunić.

SUTJESKA: Giljen, Ciger, Bulatović, Nedić, Šofranac, Bubanja, Janković, Ćetković, Vučić, Kojašević, Marković.

Igrali su još: Ličina, Mićanović, Grivić, Babić, Janjić, Eraković, Osmajić, Nikolić, Božović, Bojović, Stefanović. Trener: Nikola Rakojević.