BL ČELENDŽER: Kiša odgodila mečeve

Autori mondo.ba Autori Bojan Jakovljević

Trećeg dana ATP Čelendžera Banjaluka 2014, probleme organizatoru stvorila je kiša, koja je odgodila mečeve za četvrtak. Na centralnom terenu u toku je bio treći gem duela Viktora Troickog i Artura de Grefa iz Belgije (2:0).

BL ČELENDŽER: Kiša odgodila mečeve Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Viktor Troicki i Artur de Gref odigrali su nepuna tri gema, prije nego što je kiša prekinula njihov duel na ATP Čelendžeru Banjaluka 2014.

U trenutku prekida, srpski teniser vodio je u prvom setu sa 2:0 u gemovima, dok je Belgijanac u trećem gemu imao prednost 40:15. Meč je prekinut nakon nešto više od osam minuta igre.

"Singl mečevi su odgođeni za sutra, a ukoliko vremenske prilike dozvole, danas bi mogli biti odigrani mečevi u dublu. Ipak, mala je vjerovatnoća da će se to desiti, tako da ćemo vjerovatno ostatak duela gledati u četvrtak", rekla je za MONDO Lana Popović, jedan od organizatora banjalučkog Čelendžera.

Na terenu 5, Nijemac Nils Lagen vodio je sa 1:0 u setovima protiv prošlogodišnjeg pobjednika Aljaža Bedenea (6:3), dok je na početku drugog seta rezultat bio 1:1 u gemovima.

Prije prekida, svoj meč uspjeli su da privedu kraju prvi nosilac turnira Blaž Rola i Španac Ruben Ramirez Hidalgo. Slovenac je ostvario trijumf rezultatom 2:0 (7:6, 6:3) i u narednom kolu igraće protiv pobjednika duela Kimer Kopejans (Belgija) - Miljan Zekić (Srbija).

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević PAROVI I REZULTATI 2. KOLA

Blaž Rola (Slo) - Ruben Ramirez Hidalgo (Špa) 7:6, 6:3
Kimer Kopejans (Bel) - Miljan Zekić (Srb)
Aljaž Bedene (Slo) - Nils Langen (Njem) 3:6, 1:1 / PREKINUTO
Artur de Gref (Bel) - Viktor Troicki (Srb) 0:2 / PREKINUTO
Jaroslav Pospišil (Češ) - Filip Horanski (Svk)