Istria Winter Cup: Borac bez pobjede na tri meča

U posljednjoj utakmici grupne faze turnira u Istri, fudbaleri banjalučkog Borca odigrali su 1:1 (0:0) protiv slovenačkog trećeligaša Ilirije iz Ljubljane, čime su zauzeli treće mjesto u grupi i u subotu će se boriti za 5. mjesto.

Istria Winter Cup: Borac bez pobjede na tri meča Izvor: MONDO

Izvor: MONDO

Nakon poraza protiv Zavrča (1:2), te prekinutog susreta sa Novim Pazarom, koji je naknadno registrovan postignutim rezultatom u trenutku prekida (0:0), u trećoj utakmici grupe A turnira Istria Winter Cup fudbaleri Borca odigrali su 1:1 sa Ilirijom iz Ljubljane, čime su takmičenje u grupi okončali na trećem mjestu.

Kako je i najavio, šef stručnog štaba crveno-plavih Vinko Marinović u ovom meču pružio je šansu igračima koji su u prva dva susreta imali manju minutažu.

Oba pogotka viđena su u drugom dijelu meča. Slovenački trećeligaš poveo je u 55. minutu golom Luke Jurišića, a konačnih 1:1 pet minuta prije kraja susreta postavio je Bojan Macanović na asistenciju Elvira Koljića.

Bod protiv Ilirije crveno-plavima je bio dovoljan tek za treće mjesto u grupi, pa će u subotu igrati meč za 5. mjesto protiv trećeplasirane ekipe grupe B (Kluž ili Đermot).

U 15 časova počeo je posljednji meč grupe A između Novog Pazara i Zavrča, a pobjednik ovog susreta plasiraće se u finale, dok će poraženi igrati meč za treće mjesto.