Karpi - Udineze, uvertira za derbije

Duel na stadionu "Alberto Bralja" u Modeni poslužio je kao zagrijavanje za ono što nas čeka večeras u Firenci i Rimu.

Lorenco Pašuti dugo će pamtiti 9. januar 2016. godine.

Fudbaler Karpija današnjim golom protiv Udinezea stigao je do ostvarenja kojim se malo ko može pohvaliti - postao je strijelac u svih pet najjačih rangova italijanskog fudbala, od Serije D do Serije A.

Njegovim pogotkom Karpi je nakon prvih 45 minuta vodio 1:0 protiv Udinezea.

U nastavku, neprepoznatljivu igru gostiju Karpi je kaznio još jednim golom. Kao i Pašuti, ovosezonskim prvencem njegov imenjak Lolo povisio je na 2:0 u 70. minutu, čime je debitant u Seriji A stigao tek do treće pobjede u sezoni.

Ekspresno je tim iz Udina smanjio zaostatak. Samo dva minuta nakon drugog kola Karpija, nakon pravog "odbijanca" mrežu domaćih zatresao je Duvan Zapata. Ipak, bilo je to sve od gostiju na ovom meču.

Karpi i Udineze tako su otvorili 19. kolo Serije A, a danas će biti odigrana još dva velika derbija.

Fiorentina, koja diše za vrat lideru Interu, ugostiće ove sezone očajni Lacio (18 časova), dok će od 20:45 Roma i Milan tražiti pobjedu za spas trenera, Rudija Garsije i Siniše Mihajlovića, kojima se opasno drmaju kormila.