PL BiH: Krupa nesrećno poražena na "Koševu" VIDEO

Novajlija u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, Fudbalski klub Krupa bio je nadomak boda u Sarajevu, ali je minut prije kraja autogolom Irfana Jašarevića ostao kratkih rukava.

PL BiH: Sarajevo - Krupa 3:2 Izvor: SamirCacan/MONDO
...
Izvor: SamirCacan/MONDO

Krupa je samim dolaskom na "Koševo" ispunila san, kako je u najavi meča rekao trener Slobodan Starčević, ali osim samog dolaska, novi član bh. elite je bio veoma blizu osvajanja jednog boda.

Sarajevo je dva puta vodilo, Krupa stizala i to u 88. minutu, ali je samo minut kasnije Irfan Jašarević zatresao vlastitu mrežu nakon oštrog centaršuta Advana Kadušića.

"Bordo" tim je poveo na početku meča evrogolom Samira Radovca, kojem je doduše malčice pomoglo i što je lopta zakačila nekog od gostiju i prevarila golmana Mladena Ilića.

Starčevićev tim je nastavio da igra otvoreno i to se isplatilo u 24. minutu kad je oboren Mirković u šesnaestercu, a sudija paradžik pokazao na "bijelu tačku".

Siguran realizator za 1:1 bio je Elvir Koljić, prvi strijelac prvenstva sa pet postignutih golova.
Isti igrač je mogao da se proslavi u narednom napadu, ali je glavom sa pet metara promašio prazan gol!

Krupa je bila opasniji i bolji rival i početkom nastavka meča, ali inicijativu nisu uspjeli da krunišu novim golom.

Ali, jeste Sarajevo zatreslo mrežu i to iz jedanaesterca koji je realizovao Elvis Sarić.

Međutim, ni poslije tog 60. minutu Krupa se nije predavala što je krunisano pogotkom Marušića u 88. minutu za novo izjednačenje koje je, kako smo već opisali, trajalo samo jedan minut, pa su gosti ostali prazih ruku na "Koševu".

Ipak, ostavili su sjajan utisak pred oko 2.500 navijača na stadionu "Asim Ferhatović Hase".

Sarajevo: Adilović, Hodžić, Novaković, Duljević, Sarić, Crnkić (od 85. minut Kadušić), Balić, Radovac (od 46. minut Anđušić), Mihojević, Ćetković (od 72. minut Am. Bekić), Ahmetović
Krupa: Ilić, Jašarević, Koljić (od 59. minut Perić), Ljubenović (od 56. minut Redžić), Dujaković (od 63. minut Marušić), Milutinović, Vukotić, Čomor, Mijić, Aleksić, Mirković