PL BiH: Sloboda "blickrigom" slomila Želju (VIDEO)

U derbiju četvrtog kola Sloboda je za samo četiri minuta postigla dva gola Željezničaru i osamila se na vrhu tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine.

PL BiH: Sloboda - Željezničar 2:0 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Tuzlaci i Sarajlije odigrali su meč po pljusku posebno u prvom dijelu, pa je i kvalitet fudbala bio nešto lošiji u odnosu na drugo poluvrijeme, kad su i postignuti pogoci.

Imali su crno-crveni više prilika i u prvom poluvremenu, a najbolju je propustio Mahir Karić u 15. minutu kad je poslije sjajne asistencije Aleksandra Subića zaobišao i golmana Kenana Pirića, ali je loptu maltene sa gol linije izbacio Bokačini.

...

U finišu poluvremena dogodila se i jedna sporna situacija - lopta je u kaznenom prostoru pogodila u ruku igrača Želje Sinišu Stevanovića, ali je arbitar iz Istočnog Sarajeva Vladimir Bjelica pokazao da se igra nastavi zbog čega je uslijedio žestok protest i povici sa tribina "Tušnja".

...

Ipak, izabranici Husrefa Musemića su za samo četiri minuta riješili meč - najprije je u 53. minutu Amer Ordagić probio desnu stranu i centrirao, a Mladen Veselinović u padu glavom pogodio mrežu za 1:0.