BUNDES: Bajern pleše

Aktuelni šampion i lider Bundeslige, minhenski Bajern dočekao je u srijedu uveče drugoplasiranu Hertu u derbiju četvrtog kola i nastavio u istom pobjedničkom ritmu - 3:0.

Bavarci su i u dvoboju sa berlinskom ekipom dominirali i apsolutno zasluženo zabilježili sigurnu pobjedu i jedini u šampionatu Njemačke zadržali maksimalni učinak!

Na "Alijanc areni": Bajern Minhen - Herta Berlin 3:0 (1:0).

Suludo bi bilo u prvom poluvremenu nabrajati sve odlične šanse ekipe Karla Anćelotija, koji je od početka uvrstio Frenka Riberija, a Francuz mu se odužio "slalomom" u kaznenom prostoru gostiju i pogotkom za vođstvo u 16. minutu.

Poslije slalomaškog talenta, francuski internacionalac pokazao je i malo umijeća u plesanju.

U nastavku je Herta, u čijem sastavu je zamijenjen Vedad Ibišević u 59. minutu, pokušala da uspostavi ravnotežu i da eventualno stigne do izjednačenja.

Već u 61. minutu ukazala se šansa Valentinu Štokeru sa ivice šesnaesterca, ali je njegov udarac "špicem" fantastično odbranio Manuel Nojer.

Berlinski tim je u tim trenucima bio blizu da se rezultatski vrati u meč, da bi zbog greške posljednje linije u 68. minutu praktično "kumovao" porazu na "Alijanc Areni". Poigravao se u kaznenom prostoru defanzivac Sebastijan Langkamp, što je surovo kaznio Tijago Alkantara - 2:0.

Četiri minuta kasnije, Arjen Roben je u svom stilu nanizao nekoliko protivničkih igrača i matirao golmana Runea Jarštajna - 3:0.

Keln je takođe nastavio sa odličnim partijama ove sezone osvojivši nova tri boda i to poslije preokreta na gostovanju u Gelzenkirhenu protiv Šalkea (1:3), za koji nije nastupio reprezentativac Srbije Matija Nastasić. S druge strane u dresu "jarčeva" Miloš Jojić je solidno igrao sat vremena.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Izet Hajrović postigao je fantastičan pogodak za Verder protiv Majnca, ali kao i Šalke, na kraju je ostao kratkih rukava. Junuz Mali je u 87. minutu izjednačio, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade, Argentinac Pablo de Blazis pogodio za pobjedu Majnca!

Šalke i Verder ostali su prikucani za dno tabele bez ijednog osvojenog boda.