Džeko "otvorio" Inter (VIDEO)

U toku je derbi meč 7. kola Serije A između Rome i Intera, a nakon prvih 45 minuta "vučica" vodi golom bh. reprezentativca Edina Džeke.

Sjajan meč na "Olimpiku"!

Inter je furiozno otvorio utakmicu. Krenuli su igrači Franka de Bura ofanzivno ka golu Romu, ali već u prvom ozbiljnijem napadu s druge strane, "vučica" je povela.

Po desnoj strani prošao je Bruno Peres, poslao loptu u srce šesnaesterca gostiju, gdje se odlično snašao Edin Džeko i pogodio za 1:0.

...

Bh. reprezentativcu bio je ovo peti gol u sezoni, pa mu sada nedostaje samo jedan pogodak da se na čelu liste strijelaca izjednači sa Argentincima Gonzalom Iguainom (Juventus) i Maurom Ikardijem (Inter).

Nakon prvog poluvremena, Roma vodi 1:0, iako su i jedan i drugi tim imali mnoštvo šansi za promjenu rezultata.