Svestrani Kampanjaro (VIDEO)

Peskara i Sampdorija podijelili su bodove odigravši 1:1, a oba gola postigao je kapiten domaćih Ugo Kampanjaro.

Vremešni, 36-godišnji defanzivac Ugo Armando Kampanjaro mogao je biti tragičar Peskare, s obzirom da je u derbiju začelja u 12. minutu zatresao mrežu svog tima.

Nakon jednog centaršuta, nespretno je reagovao i glavom poslao loptu iza leđa svog kolege na golu "delfina" Albana Bizarija.

Ipak, desetak minuta kasnije kapiten Peskare iskupio se za kiks. Poslije centaršuta iz kornera sa desne strane, ovaj put pogodio je pravo mjesto - protivničku mrežu, takođe glavom, za 1:1. Ispostaviće se i konačan rezultat.

...

U finišu prvog dijela Peskara je ostala sa igračem manje, jer je Andrea Koda za samo petnaestak minuta sakupio dva žuta kartona.

U nastavku meča domaći su imali priliku za trijumf sa desetoricom, ali je Emilijano Vivijano odbranio šut Đanluke Kaprarija sa 11 metara.

Podjelom bodova ne mogu biti zadovoljni ni jedni ni drugi, s obzirom da su ostali u samom dnu tabele. Peskara sa samo jednom, a Sampdorija sa dvije pobjede u prvih osam kola Serije A.