"Vučica" se još nada...

Ubjedljivom pobjedom 5:3 na "Bentegodiju" protiv Kjeva, Roma prišla Juventusu samo na bod zaostatka, ali "stara dama" ima utakmicu manje. Edin Džeko i dalje rešeta.

"Nezainteresovani" Kjevo poprilično je namučio favorizovanu Romu, koja je na stadionu "Mark'Antonio Bentegodi" dva puta gubila, ali je na kraju ipak uspjela da slavi u prvom meču pretposljednjeg, 37. kola Serije A.

KJEVO - ROMA 3:5 (2:2)

U sjajnom prvom poluvremenu viđena su četiri pogotka, u nastavku još toliko, a na kraju su gosti zabilježili izuzetno bitan trijumf i sačuvali teoretsku šansu da mogu i do "skudeta".

Rimljani su sa nova tri boda smanjili zaostatak za liderom Juventusom samo na bod, ali "stada dama" još nije odigrala svoj meč. Aktuelni šampion imaće u nedjelju od 15 časova priliku da protiv Krotonea pred svojim navijačima proslavi šestu uzastopnu titulu.

Ono što je možda i važnije, tim Lučana Spaletija učvrstio se na drugoj poziciji, koja direktno vodi u Ligu šampiona. "Vučica" sada ima 84 boda, četiri više od Napolija, koji večeras dočekuje Fiorentinu (20:45).

Najzaslužniji za trijumf Rome bili su Stefan El Šaravi i Mohamed Salah, koji su postigli po dva gola, te Edin Džeko, koji se 28. prvenstvenim golom učvrstio na čelu liste strijelaca.

Iako su domaći imali 1:0 i 2:1 (pogađali Lukas Kastro i Roberto Ingleze dva puta), tim iz Verone nije uspio da sačuva prednost, pa je na kraju ostao praznih šaka.