Rim se poklonio Princu, mnogo suza! (FOTO, VIDEO)

Slavni italijanski fudbaler Frančesko Toti ove nedelje odigrao je poslednji meč u dresu Rome, jedinog kluba za koji je nastupao od 1993. godine. "Olimpiko" ga je pozdravio, iako je meč počeo sa klupe. Emocije, suze i Liga šampiona.

Rim se poklonio Princu, mnogo suza! (FOTO, VIDEO) Izvor: MONDO - ilustracija/Mario Milojević

Nažalost, došao je i taj dan kada se opraštamo od velikog Frančeska Totija!

Slavni italijanski fudbaler ove nedelje odigrao je poslednji meč u dresu Rome, a samim tim i u karijeri, no on se nije našao u startnoj postavi svog tima, koji ga ne tretira na način koji je zaslužio, pa je sa klupe gledao veći deo meča svoje "vučice" protiv Đenove.

Od kada je Toti obukao dres Rome desilo se...

Navijači su već besni na Lučana Spaletija, sportskog direktora Mončija i uopšte čitavo rukovodstvo koje "tera" Totija u penziju.

Kapiten "vučice" je u igru ušao u 54. minutu umesto Salaha i zaslužio ovacije!

"Princ Rima" verovatno ima još jednu sezonu u nogama, ali će pod "prisilom" ipak završiti karijeru koja traje od 28. marta 1993. godine kada je debitovao za rimski klub, a sve do danas to je i jedini tim za koji je ovaj italijanski fudbalski maestro i igrao.

Bio na klupi ili ne - navijači ga i te kako cene, pa je dobio spektakularnu koreografiju!

Posle prvog poluvremena rezultat je bio 1:1, a zanimljivo je da je gol za Đenovu postigao mladi Pijetro Pelegri, momak koji je rođen 17. marta 2001. godine, dakle tačno osam godina nakon Totijevog DEBIJA u dresu Rome!

To dovoljno govori koliko dugo je Frančesko Toti u fudbalu!

Lazović šokirao "Olimpiko", ali Roma ide u LŠ!

U nastavku je Roma uspela da povede preko De Rosija u 74. minutu, dvadesetak minuta po ulasku Frančeska Totija u igru, ali je Darko Lazović izjednačio pet minuta kasnije.

Đenova je krenula u ofanzivu, pogodila još jednu stativu preko Lazovića, ali je Roma ipak obezbedila drugo mesto i učešće u Ligi šampiona preko Dijega Perotija, na asistenciju Edina Džeka, u 90. minutu!

Ovako su ga navijači pozdravili!

Francesco Totti say goodbye to AS Roma`s fans...by tildaengh

Frančesko Toti, koji je kao 16-godišnjak debitovao za Romu kod Vujadina Boškova, za klub iz Rima odigrao je 786 zvaničnih utakmica i bio strelac neverovatnih 307 golova.

Samo u Seriji A dao je 250 golova i jedan je od najboljih strelaca ovog takmičenja.

Sa Romom je osvojio samo jednu titulu u Kalču, a ukupno pet trofeja.

Po završetku susreta igrači su mu napravili "špalir", predsednik kluba mu je uručio prigodan poklon, a onda je Frančesko Toti u suzama, i u zagrljaju svoje žene i dece, obišao ceo "Olimpiko" dok niko nije mogao da zadrži suze.

Plakali su igrači, navijači, uprava, trener... Svi!