BUNDES:Borusija moćna na startu

Borusija Dortmund odlično počela novu sezonu u Bundesligi. Pobjeda u gostima protiv Volfsburga 3:0.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda snažno su ušli u novu sezonu Bundeslige. Tim iz Dortmunda slavio je u gostima kod Volfsburga uz sigurnu igru i dominaciju tokom cijelog meča. Blistao je mladi Kristijan Pulišić, koji je dao gol i imao asistenciju.

U timu Borusije nakon sedam mjeseci pauze zaigrao je Mario Gece.

Pitanje pobjednika riješeno je za pet minuta u prvom poluvremenu. Najprije je Pulišić u 22. minutu postigao gol nakon što se odlično snašao u šesnaestercu domaćih.

Samo pet minuta kasnije odličan gol Marka Bartre, koji je iskosa šutirao i uspio da savlada golmana domaćih.

U drugom poluvremenu kontrolisali su igru i vrebali grešku protivnika. Jedna takva situacija je bila u 62. minute kada je Pulišić dobro prošao po desnoj strani, lijepo uputio loptu po zemlji, a na drugoj stativi je čekao Obamejang.

Najboljem strijelcu Bundeslige prošle sezone, nije bilo teško da pospremi loptu u mrežu za 3:0.

Neven Subotić pobjedu svog tima odgledao je sa klupe za rezervne igrače.

Štutgart se ove sezone vratio u Bundesligu. U prvom meču po povratku poraženi su u gostima Herti 2:0. Za pobjednički tim meč je odigrao Vedad Ibišević.

HSV za koji je meč počeo Filip Kostić pobijedio je sa minimalnih 1:0 Augzburg, istim rezultatom Hofenhajm je bio bolji od Verdera, a Hanover od Majnca.