Kolarov prekinuo mučenje "vučice" (VIDEO)

Roma teškom mukom slavila u Bergamu protiv Atalante, debitantskim pogotkom srpskog reprezentativca.

Jedan jedini šut u okvir gola za 90 minuta uputila je Roma u duelu sa Atalantom i on je bio dovoljan za tri boda.

"Vučica" je novo prvenstvo otvorila gostujućim trijumfom, ali igra koju je prikazala morala bi zabrinuti sve u "žuto-crvenom" dijelu Rima.

ATALANTA - ROMA 0:1 (0:1)

Prvih 30 minuta meča na stadionu "Atleti Azuri D'Italija" Atalanta je bila konkrentija, stvorila nekoliko poluprilika, ali nije uspjela opasnije da zaprijeti golu Alisona. S druge strane, Roma nije pokazala ništa, a onda je povela bukvalno ni iz čega.

U 31. minutu Rađa Naingolan je fauliran na nekih 22-23 metra od gola domaćih,

Aleksandar Kolarov pametno je izveo slobodan udarac, šutirao ispod živog zida i pogodio za vođstvo "vučice". Bio je to prvi gol Srbina u dresu novog kluba i zanimljivo prvi iz slobodnog udarca u Seriji A.

...

Pokušavali su domaći doći do izjednačenja. Bili su nešto konkretniji, ali svi njihovi napadi završavali su uglavnom ispred šesnaesterca Rimljana. S druge strane, tim Euzebija di Frančeska nije bio pretjerano raspoložen, niti zainteresovan za napade, pa se uglavnom orijentisao na odbranu svog gola.

U 87. minutu velika, najveća šansa za Atalantu. Josip Iličić šutirao je bukvalno sa 30-ak centimetara, ali je pogodio stativu.

Uspjela je Roma da se odbrani, upiše prve ovosezonske bodove i tako nanese Atalanti prvi prvenstveni poraz još od 12. marta i debakla 1:7 od Intera.