VAR spriječio Kalinićev het-trik, ne i Mertensov

Video tehnologija sve zastupljenija na terenima Serije A.

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić bio je najzaslužniji za trijumf Milana protiv Udinezea, u četvrtom kolu Serije A.

Prvi put dobio je priliku da bude starter, i odmah se sa dva pogotka u razmaku od devet minuta zahvalio treneru Vinćencu Monteli. Kevin Lazanja pogodio za Udineze između prvog i drugog gola Hrvata, pa su "rosoneri" na kraju slavili 2:1.

Lazanji je u prvom poluvremenu zbog ofsajda poništen pogodak, na asistenciju video sudije (VAR).

Nakon sat vremena, priliku da debituje u timu iz Udina dobio je Riad Bajić, bh. fudbaler koji je ovog ljeta stigao iz turskog Konjaspora. Sedam minuta bilo je potrebno nekadašnjem fudbaleru Željezničara da pokaže svoj kvalitet, ali je glavom šutirao malo iznad prečke.

Mogao je Kalinić osam minuta prije kraja do het-trika. Čak je i postigao gol, ali još jednom je VAR tehnologija stupila na scenu, pa je zbog milimetarskog ofsajda, nakon pregledanog snimka, isti poništen.

Milan je tako zabilježio treći trijumf u četiri uvodna meča sezone.

I Napoli je protiv nejakog Beneventa, koji još nije osvojio niti bod, sve riješio u prvom poluvremenu. Tačnije, u prvih pola časa.

Četiri pogotka za 32 minuta (Alan, Lorenco Insinje, Dris Mertens i Hoze Kaljehon) bila su dovoljna za mirno drugo poluvrijeme,
u kojem je Mertens kompletirao het-trik sa još dva gola, oba sa "bijele tačke", za ubjedljivu pobjedu 6:0 protiv "vještica".

Veoma zanimljiv meč odigran je u Torinu, gdje su viđena četiri pogotka u prvih 45 minuta, ali se u nastavku mreže nisu tresle.

Duvan Zapata nakon samo 17 sekundi donio je prednost Sampdoriji, što je najbrži pogodak ove sezone u Seriji A.

Ipak, veoma brzo pribrali su se igrači Siniše Mihajlovića i preko Danijelea Bazelija i svog najboljeg strijelca, Andree Belotija, na asistenciju Adema Ljajića, preokrenuli na 2:1. Ipak, pauzu su dočekali u egalu, s obzirom da je iskusni Fabio Kvaljarela u 34. minutu pogodio za, ispostaviće se konačnih 2:2.