Lacio brojao do šest, Torino prosuo tri boda

"Šestica" Lacia na Olimpiku. Inter golovima Brozovića do nova tri boda. Verona do boda u Torinu.

U sklopu sedmog kola Serije A Lacio je kao domaćin u svojoj najefikasnijoj predstavi ove jeseni deklasirao Sasuolo.

Lacio - Sasuolo 6:1 (1:1)

Lacijali su u prvo poluvrijeme ušli nešto opuštenije i to im se osvetilo u 27. minutu kada je De Vrij u šesnaestercu neoprezno oborio Matrija, a siguran sa bijele tačke je bio Domeniko Berardi.

U nastavku prvog dijela izabranici Simeonea Inzagija su svim snagama krenuli prema golu gostiju, ali nisu uspijevali da otključaju upornu odbranu predvođenu veteranom Paolom Kanavarom.

Ipak, Lacio je uspio da poravna rezultat prije odlaska na odmor preko Luisa Alberta, koji je majstorski pogodio iz slobodnog udarca i spasio saigrače zvužduka sa tribina.

U drugom poluvremenu je uslijedio potop Sasuola, koji je u drugom dijelu utakmice primio pet golova.

Obrana "zeleno-crnih" je glavu iznad vode držala do 56. minuta kada se De Vrij golom nakon kornera iskupio za skrivljeni penal.

Samo dvije minute nakon toga svoj drugi gol je postigao Luis Alberto, koji je nakon lijepog solo prodora savladao Konsiglija.

"Nebeskoplavima" vodstvo od 3:1 nije bilo dovoljno, pošto su posrnuli Sasuolo vidjeli kao prilku da poprave gol razliku.

Do kraja utakmice iz dva "odbijanca" je pogađao Marko Parolo, a Ćiro Imobile je iz penala u 81. minuti postigao svoj deveti gol u Seriji A ove sezone.

Inter je golovima Marsela Brozovića kao gost savladao Benevento, koji je postigao gol nakon 567. minuta igre.

Brozović se istakao lijepim golom iz slobodnog udarca.

Verona sa dva gola u 90. i 92. minutu do boda u Torinu.

Torino je odlično ušao u utakmicu i na odmor su otišli sa prednošću od dva gola, pogađali su Jago Falke i Mbaje Nijang na asistenciju Adema Ljajića, ali mora se priznati da je Francuz odradio većio dio posla.

U drugom dijelu Torino je "odrađivao" posao i činilo se da će izabranici Siniše Mihajlovića do nova tri boda.

Ali za "ziherašku" igru su ih kaznili Ćerći i sada već kultni Đampaolo Pacini.

Ćerći, bivši igrač Torina, je pogodio u 90. minutu nakon zbrke u šesnaestercu, dok je bod za Veronu "iščupao" Pacini, pogađate, sa bijele tačke u 92. nakon što je Molinaro bespotrebno igrao rukom.