Igokea "na mišiće" savladala Cibonu (FOTO, VIDEO)

Tim Dragana Bajića vodio tokom cijelog meča, ali je na kraju teškom mukom došao do trijumfa protiv Zagrepčana 63:57, četvrtog ove sezone.

Teškom mukom košarkaši Igokee zabilježili su trijumf protiv Cibone, iako su tokom skoro cijelog meča imali prednost.

Tim Dragana Bajića slavio je u devetom kolu ABA lige i tako upisao četvrti trijumf ove sezone.

IGOKEA - CIBONA 63:57 (15:12, 20:16, 11:10, 17:19)

Meč su bolje otvorili gosti, ali njihov najbolji igrač Luka Žorić rano je ušao u problem sa ličnim greškama, što je olakštalo Aleksandrovčanima.

Raspoložen je bio Vuk Radivojević, koji je u nekoliko navrata poenima "odbijao" napade gostiju, koji su tokom većeg dijela meča imali zaostatak, ali su se nekoliko puta vraćali, a zatim i ozbiljno zaprijetili, čak i poveli, u samom finišu susreta.

Ipak, Igokea se bolje snašla u penal završnici i zasluženo trijumfovala.

IGOKEA: Li 9, Gajić 6 (11 sk), Glogovac 2, Nikolić, Milošević 3, Jevtović 12 (4 sk), Radivojević 12 (4 as), Ljubičić 6 (6 as), Šibalić 6, Vuković, Rikić 7.

CIBONA: Bilinovac 9, Uljarević, Jang 7 (4 sk), Žorić 21, Ćorić, Melvin 2 (6 sk), Novačić 4 (5 sk), Bošnjak 7, Rozić 2 (9 sk, 4 as), Ljubičić, Gospić, Tomas 5.

Sjajni Žorić je susret završio sa 21 poenom, ali ni njegova odlična predstava nije bila dovoljna hrvatskom timu za nešto više od časnog poraza. U redovima bh. šampiona Radivojević i Jevtović postigli su po 12 poena.

Nakon pet utakmica, u kojima su ostvarili samo jedan trijumf, košarkaši Igokee u veoma tvrdom meču uspjeli su doći do pobjede u napetoj završnici, pa će naredni duel i teško gostovanje Zvezdi u Beogradu dočekati znatno rasterećenije.

Zadar - Crvena zvezda (18:00)

TABELA: Cedevita 6-3, Budućnost (-1) 7-1, Crvena zvezda (-1) 6-2, FMP 5-4, Partizan 5-4, Igokea 4-5, Olimpija 4-5, Mornar 4-5, Mega 3-6, Cibona 3-6, Zadar (-1) 3-5, MZT (-1) 2-6.

TOK UTAKMICE:

- KRAJ -

40 - Zagrepčani ne pogađaju, u kontri Gajić stavlja tačku na ovaj meč, 63:57.

40 - Amerikanac pogađa oba slobodna bacanja. Novi tajm-aut za Cibonu - 61:57.

40 - Li nije uspio izvesti loptu, ali i Cibona gubi loptu. Samo dva poena prednosti, 14 sekundi do kraja. Očekuje nas penal završnica.

40 - Radivojević pravi faul, Bošnjak je siguran sa linije penala, 58:55.

40 - Sjajan prodor i polaganje Radivojevića za 58:53. Gosti traže tajm-aut, 28 sekundi do kraja.

40 - Ne pogađa Ljubičić, Cibona gubi loptu, novi napad za "igose". Gosti bez poena tri minuta.

38 - Dobra partija Jevtovića i njegovih 12 poena. Igoeka vodi 55:53 i ima napad.

37 - Novo izjednačenje.

36 - Bilinović pogađa novu trojku, Cibona vodi 51:53!

35 - Dobra vijest za bh. šampiona - Žorić ima četiri lične greške.

35 - Konačno poeni domaćih košarkaša. Jevtović polaže za 50:48.

34 - IZJEDNAČENJE!

Serija Cibone 12:2, šest minuta prije kraja meča imamo egal u Laktašima.

34 - I dalje nema koša Igokee. Samo dva poena Bajićevog tima za ćetiri minuta.

33 - Žorić (šut 9/12) postiže 18. poen, uz faul. Relizovao je slobodno bacanje za 48:45.

32 - Džamar Jang vraća neizvjesnost. Igokea ima samo šest poena prednosti.

31 - Po dva poena na obje strane u prvom minutu četvrte četvrtine.

30 - Li slobodnim bacanjima zavšava napad igokee, na drugoj strani Jang pogađa polaganje, Uoči odlučujuće četvrtine Igokea vodi 46:38. Samo 21 poen kombinovano u trećoj dionici (11:10).

28 - Loš period igre za oba tima. Na minut i po do kraja trećeg kvartala Igokea ima prednost 44:36.

27 - Žorić postiže 14. poen i smanjuje zaostatak Zagrepčana na sedam poena.

26 - Nakon šest i po minuta u drugom poluvremenu, rezultat je 6:4 ako se računa samo treća četvrtina.

25 - Cibona sa samo dva poena u nastavku meča, za pet minuta. Veoma loš šut gostiju, posebno za tri poena (2/14).

24 - Još jedan uspješan šut van linije 6,75 za Šibalića, raste prednost Aleksandrovčana. Sada je 41:30.

23 - Trojka Danila Šibalića, 38:30.

21 - Vratio se Žorić i odmah poentirao. Klivlend Melvin na drugoj strani blokira napad Igokee.

- POLUVRIJEME -

Dobra igra Igokee i vođstvo od sedam poena na pauzi. Gosti su bolje otvorili meč, ali zbog problema sa ličnim greškama Luka Žorić morao je na klupu u ranoj fazi. Igrač Zagrepčana je ubacio prvih osam poena svoje ekipe, ali je u nastavku ušao tek u finišu poluvremena. S druge strane, Vuk Radivojević igra odličan meč. Iskusni bek postigao je 10 poena (trojke 2/3).

20 - Nije uspjela Igokea da realizuje napad, ali ni Cibona. Ostaje 35:28 nakon 20 minuta igre.

19 - Nikola Gajić uzvraća trojkom. Pola minuta do kraja prvog poluvremena. Igokea ima +7 i posjed.

17 - Ekspresan odgovor gostiju i serija 0:6. Josip Bilinovac pogađa trojku, Dragan Bajić prinuđen je da zatraži minut odmora.

16 - Razigrala se Igokea, već ima 13 poena prednosti, 32:19.

15 - Poeni Nikole Jevtovića, Igokea ide na plus sedam prvi put večeras! 26:19

14 - Druga trojka Radivojevića, koji je već na 10 poena!

13 - Trojka Domagoja Bošnjaka, Cibona ne dopušta Igokei da se odlijepi. Trenutno je 19:17.

12 - Čvrsta igra na obje strane, sa malim brojem poena.

11 - Uvodni poeni za goste i na startu drugog kvartala. Marin Rozić siguran je sa linije penala za 15:14.

10 - Kraj prve četvrtine, tim Dragana Bajića vodi 15:12.

9 - Stefan Glogovac postiže poene za maskimalnih pet poena prednosti.

8 - Tajm aut na dva minuta prije kraja prve četvrtine, Igokea ima "plus 3" - 13:10.

6 - Vraćaju se "igosi". Vuk Radivojević "vezao" je sedam poena i vratio prednost na stranu domaćina, 11:10.

4 - Serija gostiju 0:6! Već osam poena Žorića, koji je jedini strijelac Zagrepčana! S druge strane samo je pogađao Rikić, 4:8.

2 - Rezultat nakon minut i po je 2:2. Luka Žorić postigao je prve poene na utakmici, da bi na drugoj strani uzvratio Robert Rikić.