Novi šamar, Inter DESET utakmica bez pobjede!

Posljednji put "nerazuri" su se radovali prije tačno dva mjeseca, 3. decembra prošle godine!

Inter se pretplatio na remije rezultatom 1:1!

Nakon Fiorentine, Rome i SPAL-a, "nerazuri" su i na četvrtom uzastopnom meču, ovaj put protiv Krotonea, odigrali bez pobjednika, uz po jedan pogodak na obje strane.

INTER - KROTONE 1:1 (1:0)

Računajući prvenstvene i kup utakmice, fudbaleri u crno-plavim dresovima nisu zabilježili trijumf puna dva mjeseca!

Izostanak Maura Ikardija, koji je zbog problema sa povredom prvi put ove sezone meč odgledao sa tribina, na najbolji način iskoristio je Eder.

Ekipa koja ima više od 10 puta manji budžet, odolijevala je na "Đuzepe Meaci" prvih dvadesetak minuta, a onda je morala na centar, kada je Eder uz dosta sreće pogodio mrežu gostiju.

Nakon kornera Marcela Brozovića, Brazilac sa italijanskim pasošem nadskočio je svog čuvara, lopta je zatim zakačila Davidea Faraonija i završila iza leđa Aleksa Kordaza.

...
Izvor: Dailymotion/Footballgoalss

Eder je pokazao da mu prija uloga startera, s obzirom da je na tri posljednje utakmice koje je počeo od prvog minuta upisao četiri gola i asistenciju.

Iako je Ikardi prvi strijelac Intera sa 18 pogodaka, Argentinac je u posljednja dva mjeseca, odnosno na osam utakmica, samo dva puta zatresao protivničku mrežu, pa je njegov izostanak u neku ruku dobro došao četi Lučana Spaletija.

Ipak, potpuna konfuzija zavladala je u redovima Intera u nastavku.

Krotone je izvršio veliki pritisak na početku drugog poluvremena, domaći igrači uvukli su se u "krilo" Samiru Handanoviću, a hrabra igra ekspresno se isplatila ekipi koja je na 17. mjestu na tabeli.

Andrea Barberis idealno se snašao u 60. minutu, iskoristio nespretnu reakciju kompletne odbrane domaćih i efektno pogodio za 1:1.

...
Izvor: Dailymotion/Football Flash

Do kraja meča gosti su bili opasniji rival, Inter stidljivo zaprijetio u par navrata, ali rezultat se nije promijenio.

Ako izuzmemo pobjedu nakon penala u duelu sa trećeligašem Pordenoneom, tim Lučana Spaletija nije slavio još od 3. decembra prošle godine, a večerašnji duel protiv slabašnog Krotonea bio je DESETI u tom periodu u kojem "nerazuri" nisu osjetili slast pobjede.

Tim Valtera Zenge osvojio je vrijedan bod u borbi za opstanak, dok Interu ostaje da prekid crne serije potraži na drugom mjestu...