Bajern nabija kompleks Šalkeu!

Skoro sedam godina Šalke je redovna mušterija Bajerna...

Još od pogotka Raula Gonzalesa Blanka 2. marta 2011. godine i minimalne pobjede „kraljevsko plavih“ u Minhenu, Bajern nije izgubio od tima iz Gelzenkirhena, a u subotu predveče upisao je devetu uzastopnu pobjedu u Bundesligi.

Izabranici Jupa Hajnkesa ruše sve pred sobom i nakon 22. kola šampionata Njemačke bježe drugoplasiranom RB Lajpcigu ogromnih 18 bodova, pa će, ukoliko se ne dogodi nekakva senzacija, osvojiti 28. „salataru“, šesti put uzastopno!

BAJERN - ŠALKE 2:1 (2:1)

Nisu fudbaleri sa „Feltins Arene“ došli u Minhen da se brane i po prikaznoj igri su zaslužili samo aplauze, a možda i jedan bod, ali ipak bavarski gigant rijetko kad dopušta promašaje i uglavnom najsurovije kažnjava sve greške.

Počelo je vođstvom Bavaraca već u šestom minutu, nakon „bombe“ Tomasa Milera sa oko 25 metara,  golman Ralf Farman je odlično odbranio, ali je Robert Levandovski bio na pravom mjestu i „odbijanac“ smjestio u mrežu. Bio je to 19. gol poljskog golgetera ove sezone, a interesantno, njime se izjednačio sa aktuelnim trenerom Bajerna.

Naime, Hajnkes je u sezoni 1972/73 u dresu Borusije Menhengladbah bio strijelac na svih 11 domaćih mečeva, što je danas takođe pošlo za rukom napadaču iz Poljske, koji je propustio još nekoliko odličnih šansi na "Alijanc Areni".

Ipak, gosti su uzvratili u 29. minutu poslije neuspješnih makazica Leona Gorecke, lopta je stigla do Franka Di Santa, koji je poluvolejem pogodio donji desni ugao i uknjižio treći prvenstveni gol za 1:1.

Naravno, izjednačenje nimalo nije uzdrmalo Bavarce, koji su samo sedam minuta kasnije ponovo stigli do prednosti...

Nakon što je Tomasu Mileru kod prvog gola odbranio golman Šalkea, ovog puta nije imao šanse nakon udarca pored lijeve stative - 2:1.

U nastavku su „rudari“ pokušali da stignu do novog izjednačenja, najprije je u 50. minutu Gvido Burgštaler tražio penal, ali dobio je samo žuti karton zbog simuliranja nakon što je pao u kaznenom prostoru poslije intervencije golmana Svena Ulriha.

Ulrih je bio ključni čovjek Bavaraca i dvadesetak minuta kasnije nakon sjajnog udarca Brila Embola sa ivice šesnaesterca i Bajern je sačuvao prednost do kraja za 18. trijumf ove sezone i šesti neuspjeh gostiju...