Pariz slavi, London se nada

PSŽ pobedio Liverpul i napravio jako važan korak ka plasmanu u nokaut fazu. Totenhem savladao Inter i ta dva tima igraće foto-finiš za prolaz! Doduše, "pevci" će na Nou Kamp...

Biće dramatičan finiš u "grupi smrti" Lige šampiona!

Napoli i Pari Sen Žermen su veoma blizu nokaut faze, a Liverpul se udaljio od ostanka u eliti, jer je izgubio sva tri gostovanja, kao i Crvena zvezda.

Takvu situaciju kreirali su večerašnji rezultati: Napoli - Crvena zvezda 3:1 i Pari Sen Žermen - Liverpul 2:1!

Uoči poslednjeg kola i utakmica na Enfildu i beogradskoj Marakani, italijanski tim je prvi na tabeli najuzbudljivije grupe, sa devet bodova, francuski šampion je drugi sa osam, vicešampion Evrope je treći sa šest, a crveno-beli su četvrti sa četiri.

Golovima Huana Bernata i Nejmara, ekipa Jirgena Klopa pala je na "Parku prinčeva". Tim Tomasa Tuhela je ušao u meč čvršće, bolje, brzo poveo i dopustio gostima iz Liverpula samo jedan udarac u okvir gola do poluvremena.

Dogodilo se to u finišu prvog dela, kada je Džejms Milner iskoristio penal i postavio konačnih 2:1 posle faula Anhela Di Marije na Sadiju Maneu.

Nastavak meča igrao se do 96. minuta i završio se velikim slavljem Nejmara i saigrača...

Ko će proći i sa koje pozicije - biće odlučeno u završnih 90 minuta grupne faze, kao i u sjajnoj Grupi B, u kojoj se Totenhem revanširao Interu, savladao ga na Vembliju golom Kristijana Eriksena (1:0) i tako ostao u trci za plasman!

Zahvaljujući saradnji Dele Alija i Eriksena u 80. minutu, u poslednje kolo "pevci" ulaze sa istim brojem bodova kao i "nerazuri" (po sedam), a engleskog predstavnika tek čeka težak posao, jer gostuje na Nou Kampu-

Tamošnji domaćin, Barselona, večeras je na čelu sa Lionelom Mesijem savladala PSV u Ajndhovenu (2:1), ali će se i holandski tim pitati za plasman, jer će u završnoj rundi gostovati na milanskom stadionu "Đuzepe Meaca".

Biće jako uzbudljivo!

Sa druge strane, Barsa je i uoči ovog kola imala plasman "u džepu", a tokom večeri je prolaz "overio" i Atletiko Madrid, trijumfom protiv Monaka (2:0), dok je prošla i Borusija Dortmund, iako je kod kuće igrala samo 0:0 protiv Briža.

Takođe, utakmicom Lokomotiva - Galatasaraj (2:0), mesto u narednoj fazi bez izlaska na teren obezbedili su Porto i Šalke, koji su odigrali meč bez takmičarskoj značaja i završili ga trijumfom domaćina 3:1.

Svi rezultati 5. kola (tamnim slovima označeni su timovi koji su prošli):

Grupa A

Atletiko Madrid - Monako 2:0 (2:0)
/Badešij ag 2, Grizman 24/

Borusija Dortmund - Klub Briž 0:0

Tabela: Atletiko 12, Dortmund 10, Briž 5, Monako 1.

Poslednje kolo (11. decembar): Briž - Atletiko, Monako - Dortmund.

Grupa B

PSV Ajndhoven - Barselona 1:2 (0:0)
/De Jong 83' -Mesi 61', Pike 70'/

Totenhem - Inter 1:0 (0:0)
/Eriksen 80'/

Tabela: Barselona 10, Totenhem 7, Inter 7 PSV 1.

Poslednje kolo (11. decembar): Barselona - Totenhem, Inter - PSV.

Grupa C

Napoli - Crvena zvezda 3:1 (2:0)
/Hamšik 11', Mertens 33', 52' - Ben 57'/

Pari sen Žermen - Liverpul 2:1 (2:1)
/Bernat 13', Nejmar 37' - Milner 46'p/

Tabela: Napoli 9, PSŽ 8, Liverpul 6, Crvena zvezda 4.

Poslednje kolo (11. decembar): Liverpul - Napoli, Crvena zvezda - PSŽ.

Grupa D

Lokomotiva Moskva - Galatasaraj 2:0 (1:0)
/Krihovjak 43, Ignjatijev 54/

Porto - Šalke 3:1 (0:0)
/Militao 52', Konopljanka 55', Banega 93' - Bentaleb 89'p/

Tabela: Porto 13, Šalke 8, Galatasaraj 4, Lokomotiva 3.

Poslednje kolo (11. decembar): Galatasaraj - Porto, Šalke - Lokomotiva.

odigrano u utorak:

Grupa E

AEK Atina - Ajaks 0:2 (0:0)
/Tadić 68'p, 72'/

Bajern Minhen - Benfika 5:1 (3:1)
/Roben 9', 32', Levandovski 37', 51', Riberi 76' - Fernandeš 46'/

Tabela: Bajern 13, Ajaks 11, Benfika 4, AEK 0.

Poslednje kolo (12. decembra): Ajaks - Bajern, Benfika - AEK.

Grupa F

Olimpik Lion - Mančester siti 2:2 (0:0)
/Korne 55', 81' - Laport 63', Aguero 83'/

Hofenhajm - Šahtjor Donjeck 2:3 (2:2)
/Kramarić 17', Zuber 40' - Ismaili 14, Taison 15', 91'/

Tabela: Siti 10, Lion 7, Šahtjor 5, Hofenhajm 3.

Poslednje kolo (12. decembra): Šahtjor - Lion, Siti - Hofenhajm

Grupa G

CSKA Moskva - Viktorija Plzenj 1:2 (1:0)
/Vlašić 10'p - Prohaska 56', Hejda 81'/

Roma - Real Madrid 0:2 (0:1)
/Bejl 47', Vaskez 59'/

Tabela: Real 12, Roma 9, Viktorija Plzenj 4, CSKA 4.

Poslednje kolo (12. decembra): Real - CSKA, Viktorija Plzenj - Roma.

Grupa H

Juventus - Valensija 1:0 (0:0)
/Mandžukić 59'/

Mančester junajted - Jang bojs 1:0 (0:0)
/Felaini 91'/

Tabela: Juventus 12, Junajted 10, Valensija 5, Jang bojs 1.

Poslednje kolo (12. decembra): Jang Bojs - Juventus, Valensija - Junajted.

- Kraj! Gotovo je 5. kolo Lige šampiona -

22.51 Musa Banega "overio" je pobedu Portoa na "Dragau" protiv Šalkea. "Mekan" dodir snažnog napadača i nedostižnih 3:1.

22.44 Srpski sudija Milorad Mažić je dosudio penal za Šalke u Portou. Oliver Tores, desetka "zmajeva", zaustavio je loptu rukom, a Nabil Bentaleb je savladao Ikera Kasiljasa, za 2:1.

22.39 PSV smanjuje zaostatak za Barselonom, 1:2. Strelac za Holanđane bio je Luk De Jong, sjajnim trzajem glavom.

22.36 Totenhem je poveo protiv Intera! Dele Ali je asistirao, a Kristijan Eriksen postigao jako važan gol, za nadu "pevaca" da će ostati u Ligi šampiona.

22.28 Mesi sada asistira, a Barselona vodi 2:0 protiv PSV-a u Holandiji. Argentinac je šutirao, a Đerar Pike je na pravo mesto stavio glavu.

22.18 Barselona je povela u Ajndhovenu, 1:0. Lionel Mesi je našao prostor između trojice igrača i zatresao mrežu PSV Ajndhovena.

22.16 Zvezda smanjuje zaostatak u Napulju. Marko Marin je maestralno asistirao Benu, a on je udarcem iz prve postavio 3:1.

22.12 Portov "blickrig" na Dragau, 2:0. Hesus Korona je šutirao ka golu Šalkea, a Jevgenij Konopljanka je ukucao loptu u svoju mrežu, u želji da je izbije-

22.11 Zvezda sve ubedljivije gubi u Napulju. Strelac trećeg gola za italijanski tim je Dris Mertens, na asistenciju Mareka Hamšeka.

22.09 Porto, koji je već prošao u nokaut fazu, poveo je protiv Šalkea, koji je takođe u drugoj rundi. Strelac za 1:0 na "Dragau" bio je perspektivni Eder Militao, glavom, posle prekida.

21.46 Još jedan gol na "Parku prinčeva". Džejms Milner je izveo jedanaesterac i smanjio prednost PSŽ-a. Sada je 2:1. Di Marija je prethodno srušio Manea. Zanimljivo, bio je to jedini Liverpulov šut u okvir gola u uvodnih 45 minuta.

21.36 PSŽ duplira prednost protiv Liverpula - 2:0. Drugi gol za "prinčeve" postigao je Nejmar.

21.33 Drugi gol u Napulju. Zvezda gubi 2:0, jer je Dris Mertens savladao Milana Borjana, posle loše reakcije odbrane crveno-belih na centaršut.

21.13 Gol u Parizu. PSŽ vodi protiv Liverpula 1:0, pogotkom Bernata, posle loše intervencije Virdžila Van Dajka.

21.11 Prvi gol pao je u Napulju. Napoli je poveo protiv Zvezde golom Mareka Hamšika posle kornera u 11. minutu.

UVOD:

U utorak samo videli kako je popunjeno sedam od osam karata za nokaut fazu. U sredu je vreme za nastavak borbe za "proleće" u društvu najboljih.

U terminu od 21 čas Srbija će sa najvećom pažnjom pratiti utakmicu Napoli - Crvena zvezda, dok će meč večeri definitivno biti veliki derbi u Parizu: PSŽ - Liverpul.

I jednima i drugima biće neophodna pobeda za mirnije poslednje kolo, a "prinčevima" će dodatno otežati posao sukob u svlačionici uoči utakmice, u kojem su učestvovali "precrtani" Adrijen Rabio i šef stručnog štaba Tomas Tuhel.

Kada su u pitanju večerašnje grupe ("A", "B", "C" i "D"), plasman je posle četiri utakmice "overila" Barselona, dok je posle duela Lokomotiva - Galata poznato da će u nokaut fazu i Porto i Šalke.

Veoma važna utakmica večeras će biti odigrana i u Engleskoj, gde će Totenhem dočekati Inter sa apsolutnim imperativom pobede.