Kutrone i VAR za preokret Milana

Milan spretno, ali i srećno stigao do pobjede protiv Parme, koja je samo pet minuta imala tri boda u džepu.

Vođstvo Parme početkom drugo poluvremena podsjetilo je ljubitelje fudbala, posebno navijače žuto-plavih, na dvije pobjede nad “rosonerima” u sezoni 2013/2014, a one starije možda i na legendarne duele sa početka devedesetih, međutim, ovog put iznenađenja nije bilo.

Na San Siru, mjestu gdje je Parma remijem 0:0 26. maja 1991. godine  izborila prvi, istorijski plasman u evropska takmičenja, a potom i 1994. pobjedom  2:0 osvojila Superkup Evrope, ovog puta slavio je Milan.

Ekipa Đenara Gatuza preokretom je stigla do trijumfa 2:1 i osvojila tri važna boda u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Ni Parma nije daleko od Evrope, trenutno je šesta, ali će se morati pomiriti sa prekidom niza od tri pobjede bez poraza.

Presudio je individualni kvalitet  Patrika Kutronea, ali situacija iz 68. minuta kada je Bastoni bio neoprezan u svom šesnaestercu, što je ostalo potpuno  neprimijećeno na terenu, ali ne i u VAR sobi i greška je ispravljena.

Poslije prvih 45 minuta nije bilo golova na San Siru, a već nakon četiri minute igre u nastavku zatresla se mreža, i to Đanluiđija Donarume. Ingleze je bio najviši u skoku poslije kornera i doveo Parmu u vođstvo.

Ono je, međutim, trajalo svega šest minuta.

Kutrone se odlično snašao u šesnaestercu domaćih i loptu koja se odbila iza leđa odbrane Parme udarcem iz prve poslao u mrežu za izjednačenje.

Potpuni preokret desio se u 71. minutu kada je Kesi iskoristio jedanaesterac, kojem se praktično niko nije nadao.

Naime, tri minute ranije Bastoni je nakon jednog centaršuta odbojkaškim “čekićem” primirio loptu, što nije primijetio niko od igrača Milana, ali ni sudija Kalvareze i igra je nastavljena.

Ipak, nakon intervencije iz VAR sobe Kalvareze je pokazao na bijelu tačku, a Kesi donio Milanu sedum pobjedu u sezoni.