Ronaldo sa "kreča" ukrotio "11 bikova"

Jedan gol u 147. "Derbiju dela Mole" bio je dovoljan Juventusu za slavlje protiv gradskog rivala Torina.

"Bez strahopoštovanja i straha, na terenu želimo 11 bikova", glasila je poruka navijača Torina koji su sjajnom koreografijom najavili 147. torinski "Derbi dela Mole".

I njihovi miljenici odigrali su tako veći dio susreta, ali nisu uspjeli da izdrže svih 90 minuta.

Slično kao i Inter ranije danas, Juventus je teškom mukom stigao do minimalnog slavlja, sa "bijele tačke", ali protiv daleko jačeg rivala, i to kao gost u gradskom derbiju.

TORINO - JUVENTUS 0:1 (0:0)

Nije to bio derbi na kakav smo navikli proteklih godina. Tek na momente viđeno je nekoliko uzbuđenja, ali praktično niti jedna prilika iz rubrike "stopostotne".

Protiv ekipe koja je slavila u 14 od prethodnih 15 mečeva Serije A, Torino je ušao hrabro. Poslije početnog pritiska "stare dame", oslobodio se i domaćin, pokušao da zaprijeti golu Matije Perina, ali sve je ostalo na pokušajima.

DERBI DELA MOLE

Torino - Juventus

147 utakmica

35-42-70 150:227

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Ronaldo u 15. minutu, kada mu je udarac odbranio Salvatore Sirigu.

Samo par minuta kasnije golman Torina morao je zbog povrede van terena.

Prethodno se sudario sa Emre Džanom, a zbog posljedica tog udarca morao je svoje mjesto ustupiti rezervnom čuvaru mreže Salvadoru Ičasu.

Početkom nastavka Armando Ico imaju je jednu, a Andrea Beloti dvije solidne šanse, ali ostalo je 0:0.

Velika greška prethodila je vodećem golu "bjankonera" u 70. minutu.

Simone Zaza neopretzno je pokušao da vrati loptu svom golmanu, koji nije stigao do nje, nego je srušio Marija Mandžukića pred svojim golom i dileme nije bilo - dosuđen je penal.

Urugvajac je bio blizu da odbrani šut Ronalda sa "kreča", čak je i zahvatio loptu, ali udarac Portugalca bio je suviše jak i precizan - 0:1.

Ronaldo se tako sa 11 pogodaka na čelu liste strijelaca izjednačio sa Kšištofom Pjontekom iz Đenove, a večerašnji gol, inače njegov prvi u derbijima protiv gradskog rivala, bio je 5.000. u Seriji A za Juventus, koji je prvi tim u istoriji najjače italijanske lige sa ovom brojkom.

TORINO: Sirigu (20. Ičaso) - Ico, N'Kulu, Điđi - Aina (85. Berenger), Meite, Rinkon, Bazeli, Ansaldi (76. Pariđini) - Zaza, Beloti.

JUVENTUS: Perin - De Šiljo, Bonući, Kjelini, Aleks Sandro - Emre Džan, Pjanić, Matuidi - Dibala - Ronaldo, Mandžukić.