Krunić samo razljutio Fiorentinu

U derbiju Toskane Empoli poveo golom bh. reprezentativca, ali je tim iz Firence preokrenuo i na kraju sigurno slavio.

Poslije torinskog "Derbija dela Mole", u kojem je Juventus u subotu minimalnim rezultatom porazio gradskog rivala Torino, u 16. kolu odigran je još jedan komšijski derbi, onaj toskanski između Fiorentine i Empolija, a domaćin je slavio nakon preokreta 3:1 (1:1).

Gosti su sredinom prvog poluvremena poveli golom Radeta Krunića i činilo se tada da "viola" ni 11. godinu zaredom neće uspjeti da u prvenstvenom meču savlada ljutog rivala pred svojim navijačima.

Ipak, gol bh. reprezentativca bio je sve što su uradili gosti. Kao da je razljutio domaće igrače, koji su do odlaska na odmor uspjeli anulirati prednost rivala, a u nastavku meča postići još dva pogotka i dođu do sigurnog slavlja.

Prvo je u 40. minutu na 1:1 izjednačio Kevin Miraljas, da bi u drugom poluvremenu pogađali Đovani Simeone i Brajan Dabo.

Sa ova tri boda tim iz Firence, u čijim redovima nije bilo Nikole Milenkovića zbog crvenog kartona koji je zaradio u prošlom kolu protiv Sasuola, probio se do osme pozicije i konačno prekinuo crnu seriju od osam susreta bez slavlja.

U ostalim mečevima koji su već odigrani danas, trijumfe rezultatom 2:0 ostvarili su Sampdorija protiv Parme, odnosno Sasuolo u gostima protiv Frozinonea, dok u "matine" terminu, u duelu SPAL-a i Kjeva, nije bilo golova.