"Blokbaster" u Bergamu - Nestali u 60 sekundi

Fudbaleri Lacija već u prvom minutu meča u Bergamu primili pogodak kojim su poraženi od Atalante.

Krizi Lacija ne nazire se kraj, a ona je produbljena porazom u ponedjeljak uveče u Bergamu.

Atalanta je na stadionu Atleti Azuri d'Italija savladala nebesko-plave 1:0 i to na nevjerovatan način.

Još jednom su fudbaleri u plavo-crnom u duelima sa Lacijom espresno stigli do pogotka. U njihovom prošlom međusobnom duelu, završenom remijem 1:1, Barou je zabio u drugom minutu, a večeras je bilo dovoljno i 60 sekundi da Zapata matira Strakošu.

Kolumbijski napadač našao se na pravom mjestu poslije centaršuta s lijeve strane i katastrofalne reakcije Radua i zatresao mrežu za šestu pobjedu Atalante u posljednjih osam mečeva.

Pokušali su Lacijali da uzvrate, međutim, nijedna od šansi koje su u prvom poluvremenu imali Imobile i Milinković-Savić nije urodila plodom.

Upravo srpski reprezentativac u prošlom duelu protiv Atalante u Bergamu (3:3) postigao je dva pogotka, međutim, večeras je prijetio uglavnom iz daljine i neprecizno.

Malo je nedostajalo da Atalanta nakon samo 90 sekundi igre u nastavku udvostruči prednost, međutim, udarac glavom Zapate sa pet metara završio je pored gola, a nešto kasnije Strakoša je u zadnji čas intervenisao ispred Kolumbijca.

Uslijedio je period u kojem je Lacio dominirao, ali Imobile, SMS i Lulić nastavili su sa promašajima, a ekipi Pipa Inzagija nije pomogao ni ulazak Lukakua i Luisa Alberta.

A potom prava drama u sudijskoj nadoknadi.

Igrao se 92. minut, kada je Luis Alberto uputio centaršut, a Aćerbi glavom matirao Berišu za izjednačenje. Defanzivac Lacija propisno je proslavio pogodak skinuvši dres i pokušavajući da "utiša" domaću publiku, međutim, prerano je počeo sa slavljem.

Nakon intervencije iz VAR sobe Danijele Orsato je poništio gol zbog ofsajda, a utučeni Lacio nije uspio ponoo da zaprijeti, pa je Atalanta stigla do tek drugog trijumfa u posljednjih devet duela sa "neboskom plavima".

Poslije petog meča Lacija bez pobjede, odnosno sedmog, računajući i dva poraza u Ligi Evrope, Inzagijeva stolica se ozbiljno drma, a krizi se ne nazire kraj.

inzagijeva ekipa u prošlom kolu Serije A primila je onaj rekordni pogodak u 99. minutu utakmice, a večeras još jednom pokazala da može da ga primi i rekordno brzo.

Atalanta je sada na šestoj poziciji sa 24 boda, samo bodom manje od Lacija i dva od Milana, koji će duelom protiv Bolonje u utorak zatvoriti 16. kolo Serije A