Igokea trojkama "uništila" Cibonu

Košarkaši Igokee savladali Cibonu u Laktašima na debiju trenera Dragana Nikolića. "Aleksandrovčani" pogodili 13 trojki i petom pobjedom pobjegli sa dna.

Posljednje kolo ABA lige u 2018. godini otvorili su Igokea i Cibona duelom u Laktašima, a pobjedu su zasluženo odnijeli domaći.

Na debiju Dragana Nikolića na klupi Aleksandrovčana : Igokea - CIbona 87:69 (14:17, 34:14, 15:24, 24:14)

Sava Lešić sa 20 i Tomislav Zubčić predvodili su Igokeu do pete pobjede u sezoni kojom su se sada izjednačili po učinku sa Cibonom i pobjegli sa dna tabele.

Izuzetno važan meč za jedne i druge u borbi za opstanak počeo je vođstvom Cibone 6:1, ali Igokea nije dozvolila gostima da steknu osjetnu prednost u prvoj četvrtini i ona je poslije ne baš atraktivne igre završena rezultatom 17:14.

Nikolić je po preuzimanju Igokee dobio jasan zadatak da popravi odbranu, u čemu je i uspio, ali je promjena trenera inspirisala domaće košarkaše i podigla samopouzdanje, a to se značajno odrazilo i na šut.

Upravo on presudio je Zagrepčanima, posebno u drugoj četvrtini u kojoj je Igokea imala savršenih 6/6 za tri poena, što je doprinijelo da Igokea ovaj period dobije 34:14 i stekne veliku prednost 48:31 na poluvremenu.

U dva navrata, prvo serijom 5:0, potom još jednom 8:1 Cibona je u trećoj četvrtini smanjivala prednost i tjerala Nikolića da zove tajm-aut, a najbliže egalu bila je poslije poena Rozića za 57:52.

Uslijedili su, međutim, poeni Zubčića, a potom i peta lična Bilinovca, koji je prije toga igrao dobru partiju i brzim prodorima u reket pravio problem domaćoj odbrani.

Gosti iz Zagreba nisu imali dovoljno koncentracije i snage da pokušaju u posljednjoj četvrtini da vrate neizvjesnost.

Poslije nove izgubljene lopte gostiju Lešić je vratio dvocifrenu prednost Igokei, da bi se ona do kraja samo povećavala.

Ako je i postojala dilema, ona je riješena tri minute prije kraja trojkom Adamovića za "plus dvadeset" - 80:60, a sjajno šutersko veče završio je mladi Darko Talić 13. trojkom domaćih za konačnih 87:69.

Igokea je meč završila sa odličnim procentom za tri poena 13/25, a zanimljivo Ilić je pogodio sva tri svoja pokušaja, te dodao još osam skokova.

U ekipi Cibone Krešimir ljubičić postigao je 15, Rozić i Markota po 13, a Marko Ljubičić svom bivšem klubu dao je 12 poena.

Crvena zvezda mts - Budućnost 19.00

TABELA: Zvezda 12-0, Cedevita 8-4, Budućnost 8-4, Mega 8-4, Partizan 6-6, FMP 5-7, Igokea (+1) 5-8,Cibona (+1) 5-8, Olimpija 4-8, Zadar 4-8,  Mornar 4-8, Krka 4-8.

TOK MEČA:

87:69 Sjajno šutersko veče Igokee završio je Darko Talić trojkom za kraj

82:65 Marko Ljubičić pogađa oba slobodna bacanja

80:60 Trojkom Adamovića Igokea je stigla do 20 poena prednosti. Meč u Laktašima definitivno je riješen tri minute prije kraja

70:58 Uljarević trojkom odgovara na trojku Ilića

65:55 Sava Lešić poentira poslije izgubljene lopte Cibone

Četvrta četvrtina

63:55 Kraj treće četvrtine

63:53 Poenima Miloševića i Zubčića domaći drže dvocifrenu prednost

59:52 Zubčić pogađa iz reketa, a Bilinovac je poslije faula u napadu završio utakmicu zbog pet ličnih grešaka

57:52 Rozić je smanjio prednost Igokee

55:45 Lafajet sada pogađa trojku za "plus deset"

46:31 Dragan Nikolić zove tajm-aut poslije poena Marka Ljubičića

42:27 ZUBČIĆ! Nevjerovatna šuterska četvrtina za Igokeu.

37:27 Igokea ima 5/5 šut za tri poena u drugoj četvrtini. Milošević je pogodio za dvocifrenu prednost.

30:23 Sada Ilić pogađa za tri

27:20 Smanjio je Rozić, ali novom trojkom Raidovjević vraća "Igose" na "plus sedam"

24:17 Četiri vezana poena Zubčića, prvo je zakucao, potom pogodio sa poludistance

Tajm-aut Cibone

20:17 Nova trojka za domaće, ovog puta precizan je bio Radivojević

17:17 Ilić je pogodio trojku

Druga četvrtina

Rikić promašuje oba slobodna bacanja na isteku prve četvrtine

14:17 Lešić je sa penala donio Igokei prvo mjesto, ali Marko Ljubičić vraća prednost Ciboni, a potom Bilinovac polaže iz kontre poslije još jedne izgubljene lopte Igokee

12:13 Lešić se odlično snašao u reketu i pogodio uz faul Bundovića, ali je promašio dodatno slobodno bacanje

8:11 Cibona se ponovo odvojila, sada je Markota pogodio za tri

6:6 Anđušić trojkom donosi egal

1:6 Krešimir Ljubičić postiže poene nakon što je Sava lešić pogodio jedno slobodno bacanje za Igokea

0:4 Loš početak za domaće košarkaše