Hrvati se ovaj put nisu izvukli - poraz u Budimpešti!

Vicešampion Evrope ponovo neubedljiv, ali za razliku od duela sa Azerbejdžanom, ovaj put bez bodova.

Mučili su se Hrvati prošlog utorka sa Azerbejdžanom u Zagrebu, ali su uspeli da od 0:1 dođu do 2:1 i pobede na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

U drugom kolu, već, nisu imali sreće:

Mađarska - Hrvatska 2:1 (1:1).

Svetski viceprvaci su poveli u Budimpešti golom Anta Rebića u 13. minutu, ali su borbeni i uporni Mađari pokazali mnogo veću želju za pobedom i do nje, po viđenom na terenu, zasluženo došli.

U 34. minutu je Adam Salaj pobegao Domagoju Vidi, mada gol ide najviše na dušu golmanu Aston Vile, Lovreu Kaliniću, koji je morao mnogo bolje da reaguje na šut iskosa.

Bio je to njegov prvi gol posle 16 utakmica za Hofenhajm i reprezentaciju.

Pobedu Mađarima, koji su u prvom kolu izgubili od Slovačne u Trnavi (1:2) doneo je Mate Patkai u 76. minutu, kada se najbolje snašao u gužvi na centaršut iz kornera. I u toj situaciji očajno je reagovala odbrana "kockastih", dozvolivši mu da dva puta šutira.

Poraz Hrvata mogao je da bude i ubedljiviji da Ivan Rakitić nije stigao da uklizavanjem izbaci loptu sa gol-linije u 80. minutu i time se iskupi za prethodni kiks i nesporazum sa golmanom Kalinićem.

Pre te situacije, gosti su se "provukli" i u 36. minutu, kada je sudija Vilijam Kolum morao da isključi Dejana Lovrena zbog prekršaja kao poslednjeg igrača odbrane, međutim, Škot čak i nije svirao faul, iako je Dominik Naš posle tog starta na ivici kaznenog morao da bude zamenjen zbog povrede.

U Grupi E sada četiri selekcije imaju po tri boda, a u junu nas čekaju utakmice: Hrvatska - Vels, Azerbejdžan - Mađarska, Mađarska - Vels i Azerbejdžan - Slovačka.

Zahvaljujući sjajnoj partiji Erana Zahavija, Izrael je u Haifi savladao Austriju 4:2 i popeo se na vrh Grupe G.

Iskusni vezista kineskog Gvangžua, na čijoj klupi je Dragan Stojković Piksi, postigao je het-trik i doneo svom timu preokret posle vođstva gostiju.

Austrija je povela 8. minutu preko Marka Arnautovića, koji je u 75. dodatno ublažio poraz svoje selekcije.

Zahavi je seriju golova započeo u 34, potom je bio precizan u 44. i 55. minutu, a velikih 4:1 domaćoj selekciji doneo je Dabur u 66.

Izrael sada ima četiri boda, jer je u prvom kolu odigrao 1:1 kod kuće sa Slovenijom, dok je Austrija drugim porazom - prvi je bio od Poljske kod kuće (0:1) - već na startu kvalifikacija dospela u tešku poziciju.

Škoti su se obrukali porazom u Kazahstanu (0:3), a u San Marinu su tek donekle popravili utisak. Jesu pobedili 2:0, ali su ostavili prilično neubedljiv utisak i moraće mnogo toga da promene za junske duele sa Kiprom kod kuće i Belgijom u gostima.

REZULTATI

Grupa C

Severna Irska - Belorusija 2:1 (1:1)
/Evans 30, Magenis 87 - Staševič 33/

Holandija - Nemačka 2:3 (0:2)
/De Liht 48, Depaj 63 - Sane 15, Gnaffbri 34, Šulc 90/

TABELA: S. Irska 6, Nemačka (-1) 3, Holandija 3, Belorusija 0, Estonija (-1) 0.

Rezultati 1. kola: Holandija - Belorusija 4:0, Severna Irska - Estonija 2:0.

Grupa E

Vels - Slovačka 1:0 (1:0)
/Džejms 5/

Mađarska - Hrvatska 2:1 (1:1)
/Salai 34, Patkai 76- Rebić 13/

TABELA: Vels (-1) 3, Slovačka 3, Hrvatska 3, Mađarska 3, Azerbejdžan (-1) 0.

Rezultati 1. kola: Hrvatska - Azerbejdžan 2:1, Slovačka - Mađarska 2:1.

Grupa G

Izrael - Austrija 4:2 (2:1)
/Zahavi 34, 44, 55, Dabur 66 - Arnautović 8, 75/

Poljska - Letonija 2:0 (0:0)
/Levandovski 76, Glik 84/

Slovenija - Severna Makedonija 1:1 (1:0)
/Zajc 34 - Bardi 47/

TABELA: Poljska 6, Izrael 4, Severna Makedonija 4, Slovenija 2, Austrija 0, Letonija 0.

Rezultati 1. kola: Austrija - Poljska 0:1, Severna Makedonija - Letonija 3:1, Izrael - Slovenija 1:1.

/Azar 10, Batšuai 18/

TABELA: Belgija 6, Rusija 3, Kipar 3, Kazahstan 3, Škotska 3, San Marino 0.

Rezultati 1. kola: Belgija - Rusija 3:1, Kazahstan - Škotska 3:0, Kipar - San Marino 5:0.