"Bikovi" zaustavljeni u Parmi

Torino remizirao sa Parmom i ispustio važne bodove u borbi za evropska takmičenja.

Serijom dobrih rezultata u kojoj je u posljednjih 10 utakmica upisao samo jedan poraz Torino  je došao su situaciju da se bori za Ligu šampiona, ali je u subotu zaustavljen u Parmi.

Ekipa Valtera Macarija, doduše, nije poražena, premijerni meč 31. kola Serije A na Enio Tardiniju je završen remijem 0:0, ali su „bikovi“ propustili priliku da se trijumfom izjednače sa Atalantom i izvrše dodatni pritisak na Milan.

Žaliće gosti za situacijom iz 81. minuta kada je Vitorio Pariđini u odličnoj situaciji šutirao direktno u Sepea.

Da je rezervista Torina dodao usamljenom Zazi na desnoj strani gosti bi možda i izbjegli 12. remi u gostima, a ukupno 13. u sezoni.

Bez povrijeđenog Žervinja znalo se da će Parma teško do gola Salvatorea Sirigua, a najbolju priliku za domaće propustio je Rikardo Galjolo u 62. minutu. Defanzivac Parme našao se u dobroj šansi poslije spuštene lopte glavom u peterac, ali je promašio cijelu loptu na samo nekoliko metara od gola.

Parma je ovim remijem prekinula seriju od tri uzastopna poraza i izbjegla novi neuspjeh kojim bi ponovo ugrozila opstanak u Seriji A.