Bauman griješio, Hofenhajm se raspao!

Volfsburg je u Sinshajmu stigao do velike pobjede protiv Hofenhajma kojeg je "koštao" čuvar mreže.

Hofenhajmov niz od četiri vezane pobjede je prekinuo Volfsburg.

"Hof" je danas bio bolji rival sve do posljednjih 20 minuta u kojima su se nakon velike greške Olivera Baumana u potpunosti raspali i primili tri gola, četiri ukupno.

Golman domaćih je sve do 69. minuta imao jednu od boljih utakmica u karijeri ali je na trenutak izgubio koncentraciju, koju do kraja susreta nije povratio.

Danas, na "Rajn Nekar Areni" na meču 31. kola Bundeslige: Hofenhajm - Volfsburg 1:4 (1:1)!

U prvom dijelu igralo se otvoreno sa obje strane, a odličnim odbranama su se istakla oba golmana, ali i "napadači".

Domaćini su u vođstvo došli u 9. minutu kada se Adam Salai lijepo snašao na prvoj stativi i "petom" okončao sjajan kontranapad, da bi nakon šest minuta igre svoju priliku imao i Andrej Kramarić. Ipak, Hrvat je sa bijele tačke pogodio stativu.

Koliko je meč bio napadački nastrojen govori i podatak da su oba tima u prvom poluvremenu uputila po 11 udaraca na gol.

Svoje prilike je imao i Volfsburg, ali je Oliver Bauman bio nesavladiv sve do 41. kada je lopta promašla svoj put do Vilijama na ivici šesnaesterca. Lijevi bek gostiju je namjestio loptu na desnu nogu i poslao "kiflu" u dalji ugao i poravnao rezultat.

Nakon povratka sa odmora fudbaleri Hofenhajma su prepustili inicijativu gostima, ali sredinom drugog dijela ponovo je uslijedila igra bez "sredine" terena. Napadalo se u valovima i nakon prilika Kasima Nuhua poslije kornera i Salaija nakon centaršuta Kramarića gol u mreži gostiju je visio u zraku.

Ali, do gola je ipak stigao Volfsburg.

Bauman je cijelu utakmicu branio na visokom nivou i kod gola Vilijama nije mogao mnogo da uradi, dok je kod pogotka Vuta Veghorsta sva krivica na golmanu Hofenhajma.

Marsel Tiserand je sa desne strne uputio centaršut na drugu stativu, lopta je preletjela Kasima i stigla do Veghorsta koji je glavom uputio udarac u bliži ugao u kojem je Bauman bio dobro postavljen ali mu je lopta prošla kroz ruke i završila u mreži.

Domaćini su nakon primljenog pogotka bacili sve karte u napad i ostavljali sve više prostora iza svojih leđa, a kontranapad koji je riješio sve dileme fudbaleri Volfsburga su odigrali u 85. kada je Maksimilijan Arnold matirao Baumana, ponovo u bliži ugao.

Loš dan za Hofenhajm i Baumana je upotpunio Veghorst još jednim pogotkom dva minuta kasnije nakon asistencije Arnolda. Holanđaninu je to bio 14. gol ove sezone.

Volfsburg se sa ova tri boda popeo na osmu poziciju, dok je Hofenhajm ostao jednu stepenicu više. S tim što oba tima na "nišanu" imaju Ajntraht koji je na četvrtoj poziciji i ima četiri, odnosno pet bodova više...