"Panenka“ koja će razljutiti Mihu! (VIDEO)

Mogla je Bolonja do trećeg mjesta na tabeli, ali je Nikola Sansone sve uprskao sa "bijele tačke“ u 78. minutu, pa je duel protiv Đenove na "Marasiju“ završen bez golova.

Nevjerovatna hemija stvorena je između igrača Bolonje i Siniše Mihajlovića još prošle sezone, a bolest srpskog stručnjaka u međuvremenu je dodatno ojačala ekipu koja na terenu svake nedelje "gine“ za svog trenera koji se nalazi u bolnici na terapiji.

Tako je bilo i ove srijede na "Marasiju“ gdje su fudbaleri Bolonje gostovali Đenovi u meču petog kola Serije A i umalo stigli do pobjede kojom bi izbili na diobu TREĆEG mjesta na tabeli.

Dobra partija Bolonje trebala je da bude krunisana u 78. minutu kada je Lase Šene oborio Roberta Sorijana, a sudija Davide Masa pokazao na „bijelu tačku“.

Odgovornost je preuzeo Nikola Sansone, ali se umjesto za rutinsko rješenje odlučio za mnogo efektnije, popularnu "panenku" i – pogriješio!

Sansone je pogodio prečku, potom pokušao odbijenu loptu da "makazicama“ pošalje u mrežu, ali je dosuđen indirektan udarac i propala je šansa utakmice.

Penal Nikola Sansone

Imala je Bolonja još jednu dobru priliku nešto kasnije, ali je Soriano šutirao preko gola poslije dobre povratne lopte tragičara ove utakmice.

Bolonja je poslije remija 0:0 ostala na sedmom mjestu sa osam osvojenih bodova, dok je Đenova na 17. sa tri boda manje.

Nikola Sansone će u međuvremenu morati da poradi na izvođenju jedanaesteraca, možda i sa Mihajlovićem, koji je tokom karijere bio više nego dobar izvođač penala.

Izvještaj sa preostalih utakmica i sve rezultate petog kola Serije A  pročitajte OVDJE.