"Plemići" slavili protiv Krupe: Bilbija asistirao Eninu za minimalac Zrinjskog, a moglo je biti mnogo više!

Mostarci su stigli do minimalne pobjede na otvaranju proljećnog dijela sezone u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Zrinjski - Krupa 1:0, Premijer liga BiH, 20. kolo Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Krupa je proljećni dio otvorila porazom od Zrinjskog, koji je opravdao epitet favorita, ali gosti iz kanjona Vrbasa uprkos porazu moraju biti zadovoljni rezultatom jer je domaćin propustio nekoliko odličnih šansi.

ZRINJSKI - KRUPA 1:0 (1:0)

Tim mladog trenera Vladimira Ilića solidno je u sredini terena i odbrani parirao favorizovanim "plemićima" u većem dijelu meča, iako je Zrinjski imao incijativu iz kojih je kreirao nekoliko odličnih šansi koje je zaustavljao golman Vasilije Kolak.

Upravo samo zahvaljujući Kolaku, Krupa je sačuvala "obraz" u Mostaru jer je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spašavao Krupu.

U 31. minutu fantastično je odbranio udarac kapitena Zrinjskog Nemanje Bilbije, ali nije ništa mogao četiri minuta kasnije, kada je Bilbija grudima spustio loptu za Ivana Enina, a on doveo "plemiće" do prednosti lijepim udarcem sa ivice kaznenog prostora - 1:0.

U nastavku je Kolak takođe bio odličan u nekoliko navrata, a posebno u 81. minutu kada je majstorskom intervencijom poslije šuta Anesa Mašića produžio nadu gostima da mogu do boda na stadionu "Pod Bijelim brijegom".

Krupa je u 90. minutu imala šansu preko Nikole Mandića da ostane neporažena u Mostaru, ali je napadač gostiju šutirao iznad prečke.

ZRINJSKI: Varvodić, Bekić, Govedarica, Jakovljević, Trebotić, Enin, Filipović, Magdić, Juranović, Tičinović, Bilbija.

KRUPA: Kolak, Karišik, Redžić, Pavlović, Rakić, Dujaković, Palić, Muminović, Galić, Ćivić, Vukomanović.