Crvena zvezda "pokerom" zaboravila Milan: Crveno-bijeli šampionski razbili Proleter za novu pobjedu! (VIDEO)

Crveno-beli preboljeli ispadanje iz Lige Evrope na najbolji mogući način.

Crvena zvezda - Proleter Novi Sad 4:0 Superliga Srbije Izvor: MN PRESS

Milan je arhiviran, vrijeme je za neke nove pobjede. Prvu poslije završetka takmičenja u Ligi Evrope, Crvena zvezda je upisala protiv Proletera. I to kakvu - sigurnu, ubjedljivu i uz sjajnu igru čitavog tima!

CRVENA ZVEZDA - PROLETER 4:0 (2:0)
/Leandro ag. 22, Nikolić 32, Ben 56, Katai 90/

Crvena zvezda je nastavila da ređa pobjede u Superligi, tako pokazavši da nema namjeru da imalo usporava ritam poslije emotivnog pražnjenja u Milanu.

Dejan Stanković je još prije meča najavio da će njegov tim igrati u najjačem sastavu, a igra koju su prikazali na stadionu "Rajko Mitić" je tome i odgovarala.

Zvezda je bila ubjedljiva i raspoložena za igru od prvog minuta, otkada je Milan Pavkov u 30. sekundi zaprijetio da zatrese mrežu.

Nijednog trenutka se nije postavljalo pitanje ko će u ovom susretu završiti meč sa tri boda u džepu, a kada je Leandro postigao autogol sredinom prvog poluvremena - stvari su postale još jasnije.

Crveno-bijeli su 10 minuta kasnije uspjeli da dupliraju prednost poslije lijepe akcije koju je krunisao Veljko Nikolić. Rezultatom 2:0 se i otišlo na poluvrijeme, a kako je Zvezda igrala moglo je da to bude i ubjedljivije.

No, ubjedljiviji trijumf je stigao u nastavku. El Fardu Ben je iskoristio jednu komičnu situaciju u kaznenom prostoru rivala da postavi rezultat na 3:0 i od tada meč više nije imao onaj tempo.

Zvezda je privodila meč kraju ne trošeći mnogo energije, Dejan Stankovoć je pružao šansu i onima koji do sada nisu mnogo igrali, kao što su Nikola Krstović i Ričard Odada, a meč je priveden kraju - još jednim pogotkom.

Aleksandar Katai je u 90. minutu postavio rezultat na konačnih 4:0.