PRIMERA: Kad se Atletiko "raspadne"...

Madriđani na gostovanju protiv Herkulesa doživjeli brodolom već na poluvremenu - 4:1 (4:0).

PRIMERA: Kad se Atletiko "raspadne"... Izvor: MONDO

Dvije pobjede, pa dva poraza. Dvije pobjede, pa remi i poraz. Nije tragično, ali ni dovoljno za plasman u Ligu šampiona, gdje svakako pripadaju igrači kao što su Dijego Forlan i Serhio Aguero.

Ipak, tim koji od kandidata za ispadanje gubi sa 4:0 poslije prvih 45 minuta ne može da se nada ulasku u elitu, niti zaslužuje da se tamo nađe.

Herkules je isprašio osvajača evropskog Superkupa pogocima Totea u 11, Valdeza u 23, Tomera u 32. i konačno Davida Trezegea u 45. minutu.

U klubu iz Alikantea vlada finansijska kriza, plate su neredovne, pa je, recimo, Holanđanin Rojston Drente uoči praznika stupio u štrajk. Ostatku ekipe očigledno ne smeta takva situacija.

Strijelac počasnog pogotka za "jorgandžije" bio je Hoze Antonio Rejes minut prije kraja.

Poslije 18. kola Primere, na tabeli vodi Barselona sa 49 bodova, slijedi Real Madrid sa 47, pa velika praznina... Tu su onda Viljareal sa 36, Valensija sa 34, Espanjol sa 31, Atletiko, Hetafe i Majorka sa po 27 bodova.

Herkules (22) je četvrtim uzastopnim trijumfom na svom stadionu dospio na diobu 11. i 12. pozicije.