Otjerali ga nakon 352 utakmice za klub, on im se osvetio kad su najmanje nadali! I to sve u 42. godini!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Osveta se servira hladna, a to je na svojoj koži osjetio engleski niželigaš Morkamb.

Morkamb Njuport Kaunti Kevin Elison otjerali ga nakon 352 meča on im se osvetio golom Izvor: Prinscreen

Menadžer Morkamba, člana engleske Lige 2, odnosno četvrtog ranga takmičenja, prošle godine ogriješio se o svoju legendu, a to nikada nije dobro.

Kevin Elison, fudbaler rođen u Liverpulu, promijenio je u svojoj karijeri 15 klubova, među kojima je najpoznatiji Lester, ali najveći trag ostavio je u Morkambu.

Devet godina nosio je dres ovog kluba i upisao čak 352 nastupa postavši praktično legenda kluba, međutim, umjesto nekog priznanja na zalasku karijere prošle godine dobio je "šut kartu".

Menadžer Derek Adams odlučio je da mu ne treba vremešni Elison i porukom na oglasnoj tabli obavijestio je njega i ostale u klubu da on više nije član prve ekipe.

Kevin Elison sa 41 godinom ostao je bez posla, ali je znao da će se jednog dana osvetiti zbog ove nepravde.

I ona je stigla ove subote!

Njegov novi klub Njuport kaunti gostovao je kod Morkamba, a pobjedu 3:1 obilježio je detalj iz 79. minuta.

Samo deset minuta nakon što je ušao sa klupe 42. godišnji Kevin Elison zabio je gol kojim je ovjerio pobjedu svog novog tima, a onda ga proslavio tamo gdje je jedino mogao – pred protivničkom klupom!

Elison je odmah otrčao ka klupi domaćih i u prolazu se pomalo unio u facu svom nekadašnjem treneru koji ga je otjerao, želeći da mu dokaže da je napravio veliku grešku.

Da stvar bude gora po Morkamb, ekipa Njuport kauntija ga je ovom pob jedom preskočila i sada sa bodom više i utakmicom manje ima više šanse za promociju u viši rang.