ENGLESKA: Bruke Arsenala i Liverpula

U prvom meču polufinala Liga kupa član Čempionšipa savladao Arsenal - 1:0. Blekpul bolji od Liverpula u prvenstvu - 2:1.

ENGLESKA: Bruke Arsenala i Liverpula Izvor: MONDO

Ipsvič ima prednost protiv Arsenala pred revanš polufinala Liga kupa. Član Čempionšipa savladalao je u prvom meču kao domaćin pretendenta na titulu prvaka Engleske 1:0 golom mađarskog internacionalca Tamaša Priškina u 78. minutu.

Jalovi su bili napadi "tobdžija" protiv ekipe koja je već dugo u krizi i kojoj predstoji borba za opstanak u drugom stepenu takmičenja. Pored svega, Ipsvič je u nedelju posramljen na Stamford bridžu u utakmici FA kupa, Čelsi mu je dao sedam komada - 7:0.

Nedavno je otpušten i trener Roj Kin, pa je u meču sa Arsenalom ekipu vodio Jan Mek Parland, kao privremeno rješenje.

Sve je ukazivalo da će sastav Arsena Vengera imati lak zadatak u Ipsviču. Ali, nije. Blijedo subotnje izdanje protiv Lidsa u FA kupu (1:1, Arsenal izjednačio iz penala u finišu) ponovilo se i četiri dana kasnije.

Zato će "tobdžije" morati da se potrude za dvije nedelje kada je na programu revanš (ne važi pravilo gola u gostima) kako bi obezbijedile sedmo učešće u finalu takmičenja koje su osvajali dva puta (1987. i 1993)

U prvom polufinalnom duelu, u utorak, Vest Hem je stekao kapital protiv Birmingema - 2:1.

Mančester junajted je i dalje vlasnik trofeja osvojenog prošle sezone, dok je najtrofejniji klub u Liga kupu, Liverpul, osvajao ga je sedam puta.

Liga kup je prvi put igran 1960.

I dok se Arsenal brukao u Ipsviču, Liverpul je doživio (novu) blamažu u Blekpulu, u prvenstvenom okršaju.

"Crveni" su poveli preko Toresa već u trećem minutu, ali je domaćin napravio preokret zahvaljujući Tejlor-Flečeru (12. minut) i Kempbelu (69).

Tako je Blekpul savladao Liverpul istim rezultatom kao u njihovom prvom ovosezonskom meču na Enfildu.

Milan Jovanović je igrao svih 90 minuta za goste.

Blekpul, koji je do dolaska tima Roja Hodžsona bio najgori domaćin Premijer lige, sada ima 28 bodova, koliko i Njukasl i Blekburn na diobi osmog mjesta, ali sa jednom, odnosno dvije utakmice manje!

Gradski rivali iz Liverpula dijele 11. poziciju, sa po 25 bodova.