BUNDES: Gomez vodi Bajern u Ligu šampiona

Napadač Bajerna postigao het-trik protiv Kajzerslauterna, upisao se i Roben. Bavarci sve bliži drugom mjestu. Borusija nije pobijedila Štutgart.

BUNDES: Gomez vodi Bajern u Ligu šampiona Izvor: MONDO

Borusija iz Dortmunda, ipak, ima milosti.

"Milioneri" nastavljaju pohod ka sedmoj tituli prvaka Njemačke, ali sa samo jednim osvojenim bodom u 19. kolu Bundeslige protiv Štutgarta -1:1.

Neriješen rezultat u duelu sa davljenikom neće uticati na redoslijed klubova u vrhu tabele, a neće ni ugroziti prvo mjesto Borusije. Štaviše, žuto-crni su uvećali vođstvo u odnosu na drugoplasirani Hanover, koji je poražen od Šalkea.

S druge strane, bod puno znači "švabama", koje su zahvaljujući Pavelu Pogrebnjaku uspjele da naprave iznenađenje.

Borusija je vodila od 43. minuta golom 18-godišnjeg Marija Gecea, ali je Rus uspio da u finišu meča izjednači i svom timu donese vrlo važan bod u borbi za opstanak. Štutgartu sada ni bijeg iz opasne zone nije nemoguć, jer ima samo dva boda manje od Sent Paulija, prvog kluba iznad crte.

Neven Subotić i Zdravko Kuznamović bili su u startnim postavama svojih ekipa.

Bajern je u igri za Ligu šampiona. Bod protiv Volfsburga (1:1) u prošlom i pobjeda nad Kajzerslauternom (5:1) u ovom kolu pogurali su Bavarce na treće mjesto sa samo jednim bodom manje od Hanovera.

Briljirao je Mario Gomez. Reprezentativac Njemačke postigao je tri od četiri gola Bajerna u drugom poluvremenu. Poslije više od sedam mjeseci strijelac za Van Galov tim bio je Arjan Roben. Holanđanin je slomio otpor upronih gostiju u 45. minutu.

Konačan rezultat postavio je Tomas Miler pred sam kraj meča, a počasni gol za Kajzerslautern djelo je Čeha Jana Moraveka u 62. minutu.

Nevjerovatan početak sezone imao je Majnc. Ređao je pobjede i dugo bio na čelu tabele, ali je onda uslijedio niz poraza koji još uvijek traje. Posljednji neuspjeh fudbaleri Majnaca doživeli su na svom terenu od Volfsburga - 0:1. Jedini pogodak postigao je Danac Simon Kjaer u 82. minutu.

Raul Gonzales je odlučio derbi u Hanoveru. Šalke je slavio sa 1:0, a Španac je zatresao mrežu u 33. minutu. Frajburg i Nirnberg igrali su 1:1.