SERIJA A: "Slonovima" ne pomaže ni Simeone

Parma savladala Kataniju 2:0, a Palermo slomio otpor Breše u finišu utakmice 21. kola - 1:0.

SERIJA A: "Slonovima" ne pomaže ni Simeone Izvor: MONDO

Katanija je smijenila trenera Marka Đampaola i na njegovo mjesto dovela Dijega Simeone. Međutim, slavni Argentinac nije imao sreće na debiju - "slonovi" su poraženi u Parmi.

Duel je bio izjednačen skoro sat, a onda je domaćin uhvatio "slonove" na spavanju, na brzinu im dao dva gola i samim tim ih natjerao na kapitulaciju. Igrač pozajmljen od Udinezea, Antonio Kandreva, doveo je Parmu u vođstvo u 57. minutu, a samo pet minuta kasnije još jedan igrač na pozajmici (iz Juventusa), Sebastijan Đovinko, zapečatio je sudbinu gostiju sa Sicilije, lijepim pogotkom, u svom stilu - 2:0.

Favorizovani Palermo se namučio protiv Breše. Stvarao je šanse i promašivao, tresla se i stativa gostujućeg gola. Ali, pobjeda je stigla u 87. minutu, a režirao je Ćezare Bovo, iz slobodnog udarca.

Tako se Palermo opet "umuvao" u vrh tabele, sa Juventusom dijeli šesto mjesto, sa po 34 boda.