PRIMERA: Barsa pobedila, drama u Valensiji

Pedro, Mesi i Inijesta donijeli laku pobjedu Barseloni portiv Rasinga i plus sedam u odnosu na Real. Sedam golova u Valensiji.

PRIMERA: Barsa pobedila, drama u Valensiji  Izvor: MONDO

Barselona se brzo oprovaila od poraza u Kupu kralja od Betisa, a bijes je iskalila u Primeri protiv Rasinga - 3:0. Strelci za Barsu bili su Pedro, Mesi iz penala i Inijesta.

Katalonci sada imaju sedam bodova više od Reala, koji u nedelju igra meč 20. kola protiv Majorke na "Santjago Bernabeu".

Brazilski napadač Luis Fabijano postigao je tri gola u pobjedi Sevilje nad Levanteom od 4:1.

Gol za Sevilju dao je i Žilijen Eskude.

Sevilja poslije treće pobjede na četiri prethodna meča ima 29 bodova, jedan manje od mjesta koje sljedeće sezone donosi plasman u Ligu Evropa.

Uskoro tridesetogodišnji Bask Aric Aduriz, koji je ljetos za četiri miliona evra došao iz Majorke u Valensiju, donio je nesvakidašnju pobjedu svom klubu na uzavreloj Mestalji. U subotu uveče, Malaga je dva puta vodila, pa gubila kao gost, na kraju imala bod u džepu, ali je Aduriz pogotkom u 90. minutu donio tri boda "slepim miševima" - 4:3 (1:2).

Zanimljivo, debi gol za Valensiju, Aduriz je postigao ljetos u pobjedi protiv Malage od 3:1.

Ovo mu je bio osmi u šampionatu za novi klub, koji se bar na neko vrijeme probio na treće mjesto na tabeli Primere.

Kolumbijac Salomon Rondon dva puta je pogadjao mrežu Valensije u prvom poluvremenu (1:2), ali su se u nastavku Roberto Soldado i Ever Banega potrudili da Valensija predje u vodjstvo. U 67. minutu bilo je 3:2, ali već u 79. minutu na semaforu je pisalo 3:3 kada je bivši igrač Rome, Reala iz Madrida i Arsenala, Žulio Baptista postigao prvi gol za novi klub, od kada je 3. januara za 2,5 miliona evra stigao iz Rima.