PRIMERA: Lekić kasno stigao, Real jedva

Almerija vodila 3:1 kada je srpski internacionalac iz Osasune u 92. minutu dao gol i postavio konačan rezultat. Real savladao Majorku 1:0.

PRIMERA: Lekić kasno stigao, Real jedva Izvor: MONDO

Real Madrid se vratio na "minus četiri" u odnosu na Barselonu. Međutim, "kraljevski klub" je teškom mukom došao do pobjede nad Majorkom - 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Karim Benzema u 61. minutu. Trener Žoze Murinjo je ukazao povjerenje Francuzu od početka meča za razliku od prethodnog vikenda kada ga je uveo tek u drugom poluvremenu iako mu je jedini klasični centarfor u ekipi. Da li zbog kritika sportskog direktora Horhea Valdana ili ne, tek Portugalcu se isplatilo što je u startnu postavu uvrstio Benzemu. Doduše, tek poslije sat vremena. Onda je Francuz šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio - 1:0.

Asistenciju je upisao Esteban Granero, koji je protiv Almerije donio bod pogotkom za 1:1.

Viljareal se vratio na treće mjesto preskočivši Valensiju. "Žuta podmornica" je nemilosrdna na El Madrigalu. U 11. utakmici kao domaćin ostvarila je deseti trijumf iako je Real Sosijedad poveo preko Aranburua poslije pola sata igre. Međutim, Đuzepe Rosi ne dozvoljava da se osjeti izostanak povrijeđenog Nilmara. Sa dva pogotka u finišu prvog i početkom drugog poluvremena zapečatio sudbinu gostiju iz Galicije.

Espanjol se i dalje nada Ligi šampiona, dok Sporting, Saragosa i Almerija imaju sve veće šanse za opstanak.

Espanjol je gubio na poluvremenu na gostovanu Hetafeu (0:1), ali je u nastavku napravio preokret, sa tri gola za deset minuta, od 54. do 64. To je treća uzastopna pobjeda ekipe iz Barselone, koja nastalja da prati vodeću četvorku.

Almerija je bila "fenjeraš" dok joj u goste nije došla Osasuna. Domaćin je vodio 3:1 do 92. minuta kada je srpski internacionalac Dejan Lekić dao gol, ali prekasno da bi tim iz Pamplone stigao makar do boda. Osasuna nije pobijedila ni u osmoj uzastopnoj utakmici, a Almerija "potvrdila" senzaciju iz prošlog kola kada je remizirala sa Realom.

Lekić je u igru ušao u 59. minutu.

Još jedan Srbin se radovao - Ivan Obradović, koji je odigrao cio meč, sa Saragosom je savladao Deportivo minimalnim rezultatom.

I Sporting se bori za opstanak i u Hihonu je, takođe 1:0, iznenadio Atletiko Madrid.

Sada je na dnu gužva. "Fenjer" je ostao Levanteu, koji ima 15 bodova, dva više imauju Malaga i Almerija, Osasuna je skupila 18, Saragosa i Sporting 19...